1400/2/16 : پنجشنبه
تاریخ ارسال : 1399/12/24    

در اختتامیه جشنواره نی انبان/

از پیشکسوتان نوازنده ساز نی انبان تجلیل شد

نخستین جشنواره بین المللی موسیقی نی انبان با تجلیل از پیشکسوتان نی انبان به کار خود پایان داد.
از پیشکسوتان نوازنده ساز نی انبان تجلیل شد

نخستین جشنواره بین المللی موسیقی نی انبان با تجلیل از پیشکسوتان نی انبان به کار خود پایان داد.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی به نقل از، روابط عمومی جشنواره موسیقی نی انبان، مراسم اختتامیه نخستین  جشنواره بین المللی موسیقی نی انبان شامگاه گذشته22اسفندماه در فضای ٖآبنمای آوای خلیج با حضور روسا و مدیران گردشگری منطقه  آزاد کیش،برگزار کنندگان جشنواره و گروههایی از 4استان خوزستان،بوشهر،کرمان و هرمزگان برگزارشد.

 

در ابتدای این مراسم خسرو نشان معاون گردشگری منطقه آزاد کیش به ارائه گزارشی ازروند برگزاری جشنواره پرداخت و با ابراز خرسندی ازپایه گذاری جشنواره ای مختص نی انبان گفت:جشنواره نی انبان به پایان رسید .امیدوار هستم این  گام نخستین خوب طی شده باشد و مقدمه ای برای برگزاری بهتر و جامع تر این جشنواره در سالهای آینده شود. این جشنواره به  پیشنهاد دوست بزرگوار جناب آقای فواد توحیدی شکل گرفت  و من سپاسگزارم  برای این پیشنهاد ارزنده و درخشانی که ارائه  کردند.

 

وی ادامه داد: جشنواره نی انبان با همراهی هنرمند کشورمان محسن شریفیان همراه  شد و بهگونه ای طراحی صورت گرفت که درنخستین جشنواره شاهدش بودیم اما همه ما می دانیم که باتوجه به شرایطی که در آن به سر می  بریم و شیوع  بیماری کرونا ما نمی توانستیم به  همه اهدافمان در اولین سال برسیم اما همه تلاش و حمایت کردند که از همه عزیزان تشکر می کنم.

 

معاون گردشگری منطقه آزاد کیش بیان داشت: این حق نی انبان بود که صاحب جشنواره  ای اختصاصی شود و خوشحالیم که در اولین رویداد شادی را به شهرمان تزریق کردیم.

 

در ادامه این مراسم از علیرضا یونس زاده گروه هلیل،امید علی نظرپورگروه بزنجان،پوریا میرزایی مقصودگروه بوتیا،فرزاد شرفائی گروه آوای کویر،امیرتنگسیری گروه ساربند،محسن عساکره گروه لوریان،دانیان دانشور گروه کوبکا،فرید جزایری گروه خماس،حسن ابراهیمی چاه  مسلم گروه شباب،صالح احمد پور گروه جمعه فرج و بومیان کیش،آرش نادی گروه دیار،حیدر سلمانی گروه کنگان و حسین سنگسر گروه لیان تقدیرشد. همچنین از نوازندگان بخش بین الملل همچون سیلون بارو و یان اون لاریدون از کشور فرانسه،آندور وگ و ریچارد پاتکوس ازکشور مجارستان تقدیر به عمل آمد.

 

اختتامیه  نخستین جشنواره موسیقی نی انبان با تجلیل از پیشکسوتان نی انبان همراه بود به گونه ای که طهماسب برجی،کریم ادریس پور،بهرام مهربخش،سهراب مشهدی زاده،علی رامشک ،احمد علی شرفی وپولاد قهرمان با دریافت تندیس و لوح تقدیر تجلیل شدند و در ادامه هرکدام به  سولو نوازی موسیقی منطقه خود پرداختند.

 

نخستین جشنواره موسیقی نی انبان به دبیری فواد توحیدی با اجرای گروه موسیقی لیان و گروه مشترک نوازندگان ایرانی و خارجی به کار خود پایان داد.
تبلیغات