1400/2/23 : پنجشنبه
تاریخ ارسال : 1399/07/30    

سفیر جمهوری کرواسی در ایران:

مردم کرواسی و من، در غم از دست دادن شجریان با مردم ایران شریک هستیم

سفیر جمهوری کرواسی در ایران با ارسال پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت استاد محمد رضا شجریان، نوشت: مردم کرواسی و من، سفیر آنها در ایران، در غم و اندوه مردم ایران شریک هستیم.
مردم کرواسی و من، در غم از دست دادن شجریان با مردم ایران شریک هستیم

سفیر جمهوری کرواسی در ایران با ارسال پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت استاد محمد رضا شجریان، نوشت: مردم کرواسی و من، سفیر آنها در ایران، در غم و اندوه مردم ایران شریک هستیم.


به گزارش سایت خانه موسیقی، متن پیام دکتر دراگو اشتامبوک بدین شرح است:

 

من عمیقا بخاطر درگذشت محمدرضا شجریان، استاد موسیقی کلاسیک ایرانی ناراحتم. آن هنرمندِ بی بدیل، روح مردم ایران و قلب همه علاقمندان «بلبل طلایی ایران» را، به پرواز در می آورد. جایگاه او پر ناشدنی است.
مردم کرواسی و من، سفیر آنها در ایران، در غم و اندوه مردم ایران شریک هستیم و نهایت ابراز همدردی را به خانواده شجریان و دریای هواداران فداکار و دوستداران موسیقی آسمانی و شخصیت منحصر به فرد وی ابراز می داریم.
این هنرمند و مرد بزرگ، که زندگی بسیاری از انسانها را با صدای فرشته گون خود جذب و آسمان احساس را به آنها هدیه داده است، در پوششی از گلهای رز سفید و قرمز ایرانی، به ابدیتی فراموش نشدنی رهسپار شد.
شجریان همیشه محبوب خواهد ماند، محبوب!

دکتر دراگو اشتامبوک
سفیر جمهوری کرواسی در جمهوری اسلامی ایران

یادآوری می شود دکتر اشتامبوک که در زاگرب حضور دارد از چهره های ملی فرهنگ و ادب کرواسی است و چندی پیش جایزه کتاب سال انجمن نویسندگان این کشور را دریافت کرد. وی سال گذشته نیز کتاب شعری به زبان فارسی با عنوان «دماوند، از آنسوی دریا» منتشر کرده است.

 

همچنین سفیر اسبق کرواسی در ایران با ارسال نامه ای به سفارت کشورمان در زاگرب، درگذشت استاد شجریان را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت دکتر اساد پروهیچ چنین است:

همه ما و آنها که عمیقا تحت تاثیر ایران، فرهنگ و مردمش، روح شاعرانه و شاعرانش هستند؛ از خبر درگذشت این هنرمند بزرگ، به شدت متالم شدیم. شجریان ها مهم نیست که از کدام کشور آمده اند و به چه فرهنگی تعلق داشته اند؛ چون آنها انسانهایی بی نهایتند، و نه تنها نماد کشورشان، بلکه نماد فرهنگ جهانی نیز هستند. از دست دادن آنها، همه ما را غمگین و تسلی ناپذیر می کند.
خداوند متعال روح او را در آرامش قرار دهد و به خانواده محترم وی، مردم ایران و همه دوستداران و ستایش کنندگان ایران و فرهنگ ایران صبوری عطا کند.
برای همه ما که سالها در ایران زندگی کرده ایم و با خاطرات ایران زندگی می کنیم، صدای شگفت انگیز او هرگز تکراری نخواهد شد. محمدرضا شجریان همانند کشور شگفت انگیزش، ایران، در زندگی ما جاری است.
لطفاً به نمایندگی از همسرم و خودم، تسلیت صمیمانه ما را به خانواده استاد شجریان و مردم ایران منتقل کنید.
 
اساد پروهیچ
سفیر اسبق جمهوری کرواسی در ایران (۲۰۰۷-۲۰۱۲)تبلیغات