1398/7/27 : شنبه
تاریخ ارسال : 1398/04/01    

حمیدرضا نوربخش:

نهادهای که باید تسهیل گر امور هنر باشند قوانین عجیبی ابلاغ می کنند

حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی) در مراسم روزجهانی موسیقی گفت: از یک نهاد فرهنگی مانند وزارت ارشاد انتظار داریم تسهیل گر امور هنری باشد، ناگهان با یک تصمیم عجیب و غریب که دریافت ده درصد از درآمد کنسرت ها به عنوان عوارض است مواجه می شویم.
نهادهای که باید تسهیل گر امور هنر باشند قوانین عجیبی ابلاغ می کنند

حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی) در مراسم روزجهانی موسیقی گفت: از یک نهاد فرهنگی مانند وزارت ارشاد انتظار داریم تسهیل گر امور هنری باشد، ناگهان با یک تصمیم عجیب و غریب که دریافت ده درصد از درآمد کنسرت ها به عنوان عوارض است مواجه می شویم.

به گزارش سایت خانه، نشست ماهیانه خانه موسیقی همزمان با روزجهانی موسیقی 30 خردادماه در مجموعه موزه هفت چنار با تقدیر از چند هنرمند موسیقی برگزار شد. این برنامه به همت خانه موسیقی، شهرداری منطقه ده و خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد به مناسبت روز جهانی موسیقی و افتتاح برنامه های فرهنگی هنری موزه هفت چنار برگزار شد و در آن از برخی هنرمندان موسیقی متولد فصل تابستان نیز تقدیر شدند.

حمیدرضا نوربخش(مدیر عامل خانه موسیقی) در این مراسم گفت: نزدیک به یک ماه پیش برای این برنامه به مناسبت روز جهانی موسیقی برنامه ریزی شد وقتی فضای موزه هفت چنار را دیدم بسیار امیدوار شدم که اینجا به یک پاتوق فرهنگی تبدیل شود. فکر نمی کنم اهل دلی به این فضا بیاید و نخواهد در اینجا رفت و آمد داشته باشد.

نوربخش با اشاره به تصویب قانون دریافت ده درصد از کنسرت های موسیقی گفت: در روزگاری هستیم که مسائل یآس آلود و ناامید کننده پیش می آید، مثل اینکه از یک نهاد فرهنگی مانند وزارت ارشاد انتظار داریم تسهیل گر امور هنری باشد، ناگهان با یک تصمیم عجیب و غریب که دریافت ده درصد از درآمد کنسرت ها به عنوان عوارض است مواجه می شویم.


وی افزود: در این روزگار همت مدیران دلسوزی مانند شهردار منطقه ده  نوری در دل ما روشن می کند که هنوز هم می شود امیدوار بود. در اینجا باید تشکر کنم از مسئولان شهرداری و انشالله به همت  شهردار تهران، دکتر حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، دیگر اعضای شورای شهر و شهرداران مناطق به سمتی پیش خواهیم رفت که این پاتوق های فرهنگی ایجاد شود. ما در تهران فضاهایی مانند موزه هفت چنار کم نداریم کما اینکه فضای خانه موزه استادمعین و استاد امیرجاهد هم ایجاد شده که فضای شناخته شده ای است.


نوربخش در پایان گفت: امیدوارم که در اینجا بشود برنامه های متعددی را برنامه ریزی کنیم. کارگاه سازی که افتتاح شد و انشالله کار آن ادامه خواهد داشت و کلاس هایی هم برنامه ریزی خواهد شد.

همچنین در این برنامه محمدجواد حق شناس(رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران) و بحیرایی(شهردار منطقه ده) در سخنان کوتاهی از برگزاری این برنامه و برنامه های دیگر در موزه هفت چنار ابراز خرسندی کردند.

در این مراسم که کارگاه سازسازی موزه هفت چنار افتتاح شد، از برخی هنرمندان متولد تابستان پروین بهمنی(هنرمند موسیقی قشقایی)، فیروزه نوایی(نوازنده و مدرس فلوت)، ملیحه سعیدی(نوازنده و مدرس قانون)، محمدرضا ژاله(سازنده ساز)، علی جهاندار(مدرس آواز و خواننده)، بهروز همتی(نوازنده و مدرس تار)، سیمون آیوازیان(مدرس و نوازنده گیتار کلاسیک)، بیژن بیژنی(خواننده) با اهدای تندس خانه موزه امیرجاهد و لوح تقدیر بعمل آمد و از دیگر هنرمندان حاضر نیز با اهدای یادبودی تقدیر شد.

در این مراسم در سه بخش هادی منتظری(کمانچه) و مسعود حبیبی (دف)، محسن میکائیلی(دهل) و حامد پیرا(سرنا) و گروه موسیقی «سوچلا» به سرپرستی مجید عزیزی به اجرای برنامه پرداختند.

بریدن کیک نکوداشت زادروز هنرمندان موسیقی متولد تابستان و افتتاحیه برنامه های موزه هفت چنار توسط پروین بهمنی و فیروزه نوایی از دیگر بخش های این مراسم بود.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات