1398/6/29 : جمعه
تاریخ ارسال : 1398/03/11    

نامه‌ اعتراضی هنرمندان موسیقی خطاب به مسئولان فرهنگی منتشر شد

نامه‌ اعتراضی هنرمندان موسیقی در اعتراض به قانون اخذ 10 درصد از درآمد کنسرت ها منتشر شد.
نامه‌ اعتراضی هنرمندان موسیقی خطاب به مسئولان فرهنگی منتشر شد

نامه‌ اعتراضی هنرمندان موسیقی در اعتراض به قانون اخذ 10 درصد از درآمد کنسرت ها منتشر شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، در این نامه که به امضای دو هزار تن از هنرمندان موسیقی رسیده به تصویب قانون اخذ ده درصد از درآمد حاصل از کنسرت ها اعتراض شده و امضا کنندگان خواستار لغو این مصوبه شدند.

در بخشی از این نامه آمده است:

«چرا امروز در هر گوشه‌‌‌ی این سرزمین، هرکس رأساً خود را مُحق می‌پندارد تا به اختیار خود برای موسیقی تعیین تکلیف نماید؟ آیا هنوز آسیب این تشتت و پراکندگیِ ملوک الطوایفی را درنیافته‌اید؟ فرهنگ و هنر کشورمان رو به قهقرا نهاده است. اسفبارتر آنکه آیندگانی که در برساختِ این هنر و فرهنگِ سست و در حال زوال هیچ نقشی نداشتند، وارثان آن خواهند بود. بترسید از روزی که برای آیندگان این سرزمین نه هویتی مانده باشد و نه فرهنگی. روزی که از معنای هنر ایرانی، بیش از برگ‌هایی در کتاب‌های تاریخ هنر نشانی باقی نباشد. ما برای پیشگیری از گسستِ کامل ارتباط هنرمندان با دولت و بازسازی جایگاه هنر و هنرمند در سازوکار مدیریت فرهنگی، در نخستین گام، ابتدایی‌ترین خواسته‌هایمان را در میان می‌گذاریم و منتظر قدم‌های بعدی از سوی شما هستیم.

طرحِ دست‌اندازی 10 درصدی به جیب هنرمندانِ موسیقی را که به تازگی در وزارتخانه فرهنگ و ارشاد تهیه شده است، اگرچه با تمهیداتی درخور تأسف به تصویب نمایندگان رسیده، با کمک همان نمایندگان که عمدتاً مخالف آن بودند، لغو کنید. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اگر روسفیدی و سربلندی وزارتخانه‌ی متبوع خویش را خواهان است، به جای حذف مخالفانِ آن طرح ضدِ فرهنگ و ضدِ هنر، طراحان چنین طرح‌هایی را عزل نموده. پس از ۴۰ سال باید زمان آن رسیده باشد که به دخالت‌های امنیتی در حوزه‌ی هنر، لغو کنسرت‌ها و اجرای هنرمندانی که نان و جان و آبرویشان وابسته به هنر شریفشان است، پایان ببخشید.»

لازم به توضیح است، خانه موسیقی طی اطلاعیه ای از معترضان به این این قانون حمایت کرد که متن کامل اطلاعیه در لینک زیر قابل مشاهده است.

حمایت خانه موسیقی از معترضان به قانون ده درصدقسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات