1398/4/26 : چهارشنبه
تاریخ ارسال : 1397/09/15    

بیست و هشتمین برنامه آیین آواز برگزار شد/

بزرگداشت اقبال آذر در آئین آواز

بیست و هشتمین برنامه از سلسله نشست‌های ماهیانۀ آیین آواز با بزرگداشت اقبال آذر در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.
بزرگداشت اقبال آذر در آئین آواز

بیست و هشتمین برنامه از سلسله نشست‌های ماهیانۀ آیین آواز با بزرگداشت اقبال آذر در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

 

به گزارش خانه موسیقی ایران، نشست آذرماه آئین آواز به بزرگداشت ابوالحسن خان اقبال آذر خوانندۀ صاحب سبک و پرچمدار مکتب آوازی تبریز اختصاص داشت.

 

در ابتدا بخش‌هایی از فیلم مستند «وارث باربد» با موضوع زندگی و آثار اقبال برای حاضران در فرهنگسرای ارسباران پخش شد. سپس سبحان مهدی‌پور (خواننده)، روی صحنه آمد و به ایراد سخناني در مورد دوره‌هاي مختلف اجرایي آواز توسط اقبال به همراه پخش نمونه‌های صوتی مربوط به هر دوره پرداخت و در ادامه نیز آوازی را در دستگاه همایون به شیوه اقبال در همراهی با تار محمدامین اکبرپور اجرا کرد.

 

سپس مرتضی غزنوی به عنوان دومین سخنران با موضوع بررسی آوازی در دستگاه سه‌گاه که از اقبال به یادگار مانده نکاتی را مطرح کرد. سپس محسن عبدالملکی (آواز) با سنتور پوریا فرجی آوازی به یادگار مانده از اقبال در افشاری را اجرا کرد و در ادامه مرتضی غزنوی (آواز)به همراه آرمان غزنوی و پوریا فرجی برنامه ای را اجرا کرد.

در ادامه رامین بحیرایی آوازی را در مثنوی دستگاه نوا در کنار تار سجاد محرابی خواند و پایان‌بخش برنامه‌ها نیز اجرای راست‌پنجگاه مرکب توسط رضا رضایی پایور با سنتور مسعود نجفی بود.

 

در پایان نیز حمید سهرابی مجری اعلام کرد که بیست و نهمین نشست آیین آواز ساعت 18 سه‌شنبه 11 دی در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

 قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات