1398/4/26 : چهارشنبه
تاریخ ارسال : 1397/09/11    

سه‌شنبه 13 آذر در ارسباران/

بیست و هشتمین نشست آیین آواز برگزار می‌شود

بیست و هشتمین نشست ″آیین آواز″ با بزرگداشت اقبال‌آذر(استاد آواز ایرانی) سه‌شنبه 13 آذرماه ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
بیست و هشتمین نشست آیین آواز برگزار می‌شود

بیست و هشتمین نشست "آیین آواز" با بزرگداشت اقبال‌آذر(استاد آواز ایرانی) سه‌شنبه 13 آذرماه ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.به گزرش سایت خانه موسیقی ایران، در این نشست مرتضی غزنوی (خواننده و پژوهشگر آواز) درباره یکی از آوازهای استاد ابوالحسن‌خان اقبال‌آذر که در دستگاه سه‌گاه به یادگار مانده سخن خواهد گفت. وی سپس به همراه آرمان غزنوی (نوازنده تار) آوازی را از اقبال آذر در دستگاه شور برای حاضران در نشست بازخوانی خواهد کرد.

سبحان مهدی‌پور (خواننده) نیز در بخشی دیگر توضيحاتي را در مورد شيوه آوازي اقبال‌آذر در دوره‌هاي مختلف از زمان ضبط صفحات در تفليس تا  ضبط‌های خصوصي كه در حدود سن صدسالگي استاد رخ داده بود به همراه نمونه آوازهایی از ایشان ارائه خواهد داد.

 

در این نشست همچنین قرار است علی علیزاده خواننده جوان تبریزی آوازی از اقبال را در بیات اصفهان بازخوانی می کند. در بخشی دیگر نیز رامین بحیرایی (آواز) به همراه سجاد محرابی(تار) قطعه ای را در مثنوی نوا می‌خواند. در ادامه نیز رضا رضایی‌پایور (خواننده) به همراه مسعود نجفی(سنتور)، ساز و آوازی را در دستگاه راست‌پنجگاه مرکب اجرا خواهد کرد.

لازم به ذکر است، نشست آئین آواز در فرهنگسرای ارسباران واقع در ضلع شمال غربی پل سیدخندان برگزار می شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات