1398/4/26 : چهارشنبه
تاریخ ارسال : 1397/09/08    

کنسرت گروه «میرآترا» به خوانندگی داود آزاد روی صحنه رفت

کنسرت داود آزاد با ارکستر ساز های ایرانی «میرآترا» به رهبری میرامیر میری و با تجلیل از دو چهره فرهنگی در تالار وحدت به روی صحنه رفت.
کنسرت گروه «میرآترا» به خوانندگی داود آزاد روی صحنه رفت

کنسرت داود آزاد با ارکستر ساز های ایرانی «میرآترا» به رهبری میرامیر میری و با تجلیل از دو چهره فرهنگی در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

 

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، کنسرت داود آزاد با ارکستر ساز های ایرانی «میرآترا» به رهبری میرامیر میری و با تجلیل از  بهروز غریب پور و نادر مشایخی دو چهره پیشکسوت فرهنگی 6 آذر ماه در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

 

 

در ابتدای بخش اول این کنسرت قطعه بی کلام راز و نیاز به آهنگسازی میرامیر میری اجرا شد و در ادامه داود آزاد روی صحنه حاضر شد و قطعاتی را با عناوین «تا تو نیایی»، «اثری نیست مرا»، «بی نشان» و «گتمه گتمه» اجرا کرد.

 

 

بخش دوم کنسرت با تجلیل از دو چهره فرهنگی آغاز شد. در این بخش از نادر مشایخی(آهنگساز و رهبر ارکستر) و همچنین بهروز غریب پور (کارگردان و خالق آثار اپرای عروسکی) با اهدای لوح تجلیل بعمل آمد.

 

نادر مشایخی پس از دریافت لوح سپاس خود گفت: بسیار هیجان‌زده هستم، مدتهاست داوود آزاد را می‌شناسم و در این زمان سی ساله همیشه از ایرانی بودن و احساسات ایرانی او، از فردیت او و از نحوه بیان احساساتش از طریق موسیقی لذت بردم.

 

وی افزود: امروزه جوانان ما اهمیت فردیت را کشف کرده‌اند و نیاز به حمایت دارند.

 

بهروز غریب پور هم  اشاره به سال‌های متمادی که در تالار وحدت سپری کرده است، گفت: من در حیطه نمایش و‌ موسیقی مدیون این تالار بودم، اینجا دانشگاه اصلی من بود و همیشه آرزو داشتم به هنر اپرا در ایران پس از انقلاب توجه بشود.

 

غریب‌پور افزود: در راستای همین آرزو بود که از پانزده سال قبل با تاسیس گروه آران سعی در آمیختن موسیقی، ‌نمایش و ‌ادبیات داشتم و خوشحالم که بگویم این امر محقق شد هرچند خیلی سخت بود.

 

او با بیان اینکه ایران سرزمینی است که هنرمندان بزرگی دارد به تعداد اندک سالن‌هایی ماند تالار وحدت اشاره و آرزو کرد تعداد این مکان‌ها بیشتر شود.

 

غریب‌پور رو به اعضای جوان ارکستر میراترا ‌گفت: من از 14 سالگی گروه داشتم می‌دانم سخت است اما می‌توان موفق شد به شرط اینکه از برخوردهای تند نترسیم.

 

پیشکسوت تئاتر عروسکی ایران خطاب به بانوان هنرمند ارکستر میراترا نیز گفت: با دیدن این‌همه بانوی هنرمند به خود لرزیدم، در سال‌هایی حمل ساز بدون مجوز ممنوع بود، آن شرایط این توهم را ایجاد کرد که نظام با موسیقی مخالف است اما امروزه با اطمینان می‌گویم در این بین فقط نام این تالار عوض شده اما هنوز روح رودکی در این مکان جاریست.

 

در ادامه برنامه قطعات «آن خرابات»، «بیابان گرد»، «مست مستم»، «نوای عود»، «خانه پر نور» و «هله» اجرا شد. قطعات این کنسرت از داود آزاد، میرامیر میری و نبیل یوسف شریداوی بودند.

 

از میهمانان ویژه این کنسرت می توان به حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی)، حمیدرضا عاطفی(مدیراجرایی خانه موسیقی)، دکتر ناصر آقایی(استاد پیشکسوت تاتر) و چند تن از چهره های فرهنگی هنری اشاره کرد.

 قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات