1398/4/26 : چهارشنبه
تاریخ ارسال : 1397/08/28    

حمیدرضا نوربخش:

مقصران ضرب و شتم نوازندگان خیابانی رشت عذرخواهی کنند

مدیرعامل خانه موسیقی در نشست ماهیانه گفت: از دیدن تصویر ضرب و شتم نوازندگان خیابانی شهر رشت بهت زده شدم و مسئولان مربوط باید در این مورد توضیح دهند و کسانی که این رفتار را انجام داده اند باید عذر خواهی کنند.
مقصران ضرب و شتم نوازندگان خیابانی رشت عذرخواهی کنند

مدیرعامل خانه موسیقی در نشست ماهیانه گفت: از دیدن تصویر ضرب و شتم نوازندگان خیابانی شهر رشت بهت زده شدم و مسئولان مربوط باید در این مورد توضیح دهند و کسانی که این رفتار را انجام داده اند باید عذر خواهی کنند.

 

حمیدرضا نوربخش در ابتدای نشست ماهیانه خانه موسیقی بعد از خوشامد گویی به حضار گفت:  خوشبختانه داوری دوسالانه کتاب خانه موسیقی به پایان رسیده و در مراسم جشن سالیانه قرار است برگزیدگان اعلام شوند. با توجه به اینکه بیشترین تنگناهای مالی را تجربه می کنیم اگر امکاناتمان اجازه داد در فضایی بزرگتر و اگر نه در همین مکان برگزیدگان اعلام خواهند شد.  

نوربخش در ادامه گفت: نمایشگاه خوب و پر رونق «سازخانه» را در خانه هنرمندان در هفته گذشته داشتیم. این دومین نمایشگاهی بود که کانون سازندگان برگزار می کرد ولی در واقع چهارمین نمایشگاه ساز بود که توسط خانه موسیقی برگزار می شد. یکی از کارهایی که ماباید انجام دهیم ایجاد پل ارتباطی میان متقاضیان ساز و همچنین سازندگان ساز است. یکی از معضلات امروز همین است که شاهد احجاف های عجیب و غریبی در عرصه ساز فروشی هستیم. خیلی اوقات سازهایی با قیمت های گزاف عرضه می شود و مردم هم با سازندگان ارتباطی ندارند و ساز ها هم کارشناسی نمی شود.

*«سازخانه» مجالی برای معرفی استعداد های جوان سازسازی بود

 

مدیرعامل خانه موسیقی گفت: همینطور ما جوانان بسیار با انگیزه و با استعدادی در سراسر کشور داریم که به ساز سازی روی آورده اند اما جایی برای معرفی آنها نیست. این نمایشگاه ها مجالی برای معرفی این عزیزان است. استقبال بسیار خوبی که در این نمایشگاه شد، همه شرکت کنندگان و ما را بر آن داشت که  این نمایشگاه را استمرار ببخشیم .

حمید رضا نوربخش در بخش دیگری از سخنانش به تصاویری که از ضرب و شتم نوازندگان خیابانی در شهر رشت در شبکه های مجازی منتشر شده است اشاره کرد و گفت: وقتی من این تصاویر را دیدم تا مدتی بهت زده بودم. باید همه ابعاد این حادثه روشن شود و این از خواسته های جدی ما است. در این حادثه با وضع بسیار زننده ای این جوانان نوازنده را روی زمین می اندازند و می برند. بعدا گفته شد که این اتفاق در شب وفات بوده است.

 

وی افزود: این حادثه در پیاده راه فرهنگی شهر رشت راه  اتفاق افتاد که مرکز تجمع مردم اهل فرهنگ و اهل ذوق است. این جوانان هم ظاهرا از استاد مازندران در این شهر مهمان بوده اند. در این فضای غمناک و یاس آور محلی ایجاد شده که مردم نفسی بکشند. مسئولین هم که همه از امید و نشاط صحبت می کنند. چه امیدی بهتر از اینکه جوانانی در شهری دور هم باشند و مردم به آنها بیایند.

*به نمایندگی از جامعه موسیقی ماجرای شهر رشت را پیگیری می کنم

 

نوربخش گفت:‌یکی از این شبها شب وفات بوده و ظاهرا توجهی نشده است. مگر نمی شود تذکر داد و به زبان آرام گفته می شد که حرمت نگاه دارند. این چه رفتار غیر انسانی است و با کدامیک از مبانی انسانی و دینی سازگاری دارد؟

 

مدیر عامل خانه موسیقی در پایان سخنانش گفت: این حادثه باید همه ابعادش روشن شود. همه مسئولان این ماجرا باید توضیح دهند و کسانی که این رفتار را کرده اند باید عذر خواهی کنند و در صدد جبران بر بیایند و من به نمایندگی از جامعه موسیقی این مساله را دنبال خواهم کرد.

 

پس از این سخنان هوشنگ کامکار، تقی ضرابی، داریوش پیرنیاکان، میلاد کیایی و حمیدرضا نوربخش روی صحنه حاضر شدند و با اهدای لوحی از دو همکار خانه هنرمندان که همکاری فراوانی با برنامه های خانه موسیقی در سال های اخیر داشتند تقدیر و تجلیل شد.

در ادامه برنامه راستین شفیعی(تار) به همراه مهدی محمدی(آواز) قطعاتی را برای حضار اجرا کردند. سپس هنرمند روشندل منصور رحیمی به همراه دو نوازنده سنتور و تنبک به اجرای چند تصنیف و قطعه پرداخت .قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات