1398/1/3 : شنبه
تاریخ ارسال : 1397/07/30    

حمیدرضا نوربخش:

با وجود تنگناهای مالی فعالیت های خانه موسیقی متوقف نمی شود

مدیرعامل خانه موسیقی در نشست ماهیانه گفت: این روزها بیشترین تنگنای مالی را در خانه موسیقی تجربه می کنیم و کم لطفی مجموعه مدیریت فرهنگی بخصوص وزارت ارشاد هم مزید به علت است ولی با این همه فعالیت های خانه هیچوقت متوقف نشده است.
با وجود تنگناهای مالی فعالیت های خانه موسیقی متوقف نمی شود

مدیرعامل خانه موسیقی در نشست ماهیانه گفت: این روزها بیشترین تنگنای مالی را در خانه موسیقی تجربه می کنیم و کم لطفی مجموعه مدیریت فرهنگی بخصوص وزارت ارشاد هم مزید به علت است ولی با این همه فعالیت های خانه هیچوقت متوقف نشده است.


به گزارش سایت خانه، نشست ماهیانه خانه موسیقی روز گذشته در آخرین یکشنبه مهرماه با حضور جمع زیادی از هنرمندان و اعضا و با اجراهایی از موسیقی ایرانی در ساختمان شماره1 برگزار شد.


در ابتدای این نشست حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیی) در جایگاه قرار گرفت و گفت: خوشحالم با تمام مشکلاتی که وجود دارد گرد هم آمده ایم و این نشست برگزار شده. این روزها  بیشترین تنگنای مالی را در خانه موسیقی تجربه می کنیم. البته مسائلی که امروز در کشور هست روی همه چیز تاثیر می گذارد ولی کم لطفی مجموعه مدیریت فرهنگی بخصوص وزارت ارشاد هم مزید به علت است که ما هیچوقت مانند الان در مضیغه و فشار مالی نبودیم.

 

*همواره پیگیر خدمات صنفی به اعضا بوده ایم

نوربخش گفت: امیدواریم که این مشکلات حل شود. ولی با همه این مشکلات فعالیت های خانه هیچوقت متوقف نشده، مسائل صنفی، بیمه و کارهای دیگر را پیگیری کردیم. نگذاشتیم خدماتی که باید به اعضا ارائه بشود متوقف شود.

مدیرعامل خانه موسیقی درباره برگزاری کلاس های نقد و جلسات بررسی نقد موسیقی در خانه موسیقی گفت: یکی از مسائلی که باید به آن توجه شود نقد موسیقی است. متاسفانه نقد موسیقی سامان مند نبوده و نیست. در رسانه های مختلف نقد موسیقی وجود دارد ولی نقد توام با تخصص و عالمانه کمتر به چشم می خورد. به همین دلیل ما احساس کردیم که باید به حد توانمان باید به این حوزه کمک کنیم. در گذشته جشنواره هایی به همراه مستر کلاس های تخصصی در این حوزه برگزار کردیم.

وی افزود: امسال هم مستر کلاس هایی را در همین زمینه برگزار خواهیم کرد که از هفته اول آبان ماه در خانه موسیقی آغاز می شود.

نوربخش در بخش دیگری از سخنانش به نمایشگاه ساز خانه موسیقی اشاره کرد و گفت: یکی از فعالیت های دیگری که در خانه موسیقی شکل گرفته، نمایشگاه ساز است.  مقدمات این نمایشگاه هم در حال انجام است که توضیحات تکمیلی را از زبان استاد فرمان مرادی (رئیس کانون سازندگان ساز) خواهیم شنید.

مدیرعامل خانه موسیقی درباره کنسرت های حمایتی خانه موسیقی گفت: فراخوانی را تابستان گذشته برای کنسرت های حمایتی منتشر کردیم و اعلام کردیم دوستانی که می خواهند کنسرت برگزار کنند در حد بضاعتمان می توانیم کمک هایی به آنها داشته باشیم که تعدادی گروه هایی اعلام آمادگی کردند و این کنسرت ها از نیمه آبانماه تا دیماه سال جاری در خانه هنرمندان ادامه خواهد داشت.

نوربخش در پایان سخنانش از حضور پررنگ اعضا برای شرکت در نشست های ماهیانه تشکر کرد و این را مایه دلگرمی خانه موسیقی دانست.

در ادامه این نشست یکی از جوانان هنرمند، ادیب تیرانداز (نوازنده سه تار) قطعاتی را برای حضار اجرا کرد.

*نمایشگاه ساز خانه موسیقی از 21 تا 25 آبان ماه برگزار می شود

سپس فرمان مرادی (رئیس کانون سازندگان ساز) در جایگاه قرار گرفت و توضیحاتی در مورد نمایشگاه ساز خانه موسیقی ارائه کرد و گفت: با پیگیری هیئت مدیره کانون سازندگان ساز قرار است نمایشگاه ساز خانه موسیقی از 21 تا 25 آبان ماه در گالری های خانه هنرمندان برگزار شود.

 

مرادی گفت: چند سالی است که پیشنهاد این نمایشگاه به خانه موسیقی داده شد و سعی کردیم در فضای بزرگتری این نمایشگاه برگزار شود که امکانپذیر نبود ولی با همکاری خانه هنرمندان قرار شد در گالری های این مجموعه برگزار شود.

رئیس کانون سازندگان ساز گفت: این نمایشگاه به سه بخش ساز های ایرانی، ساز های غربی، و ساز های ابداعی اختصاص دارد که بیش از پنجاه هنرمند سازنده ساز و از اعضای کانون در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

وی افزود: امیدواریم اهالی موسیقی از این نمایشگاه استقبال خوبی داشته باشند و سال آینده این نمایشگاه بسیار گسترده و در فضایی بزرگتر برگزار شود.

 در پایان نشست و پس از این سخنان نوید قزوینه(تار)، فرود خاموشیان(عود)، اصغر فلاح(کمانچه) در نشست حاضر شدند و چهارقطعه را به صورت همنوازی از موسیقیدانان معاصر ایرانی اجرا کردند که مورد استقبال قرار گرفت.

نشست خانه موسیقی پس از اجرای موسیقی تاساعاتی در محوطه خانه موسیقی ادامه داشت و اعضا به گپ و گفت و دیدار پرداختند.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات