1398/2/1 : یکشنبه
تاریخ ارسال : 1397/05/25    

سومین روز جشنواره موسیقی جوان برگزار شد

سومین روز از جشنواره ملی موسیقی جوان روز گذشته با حضور نوازندگان دف برگزار شد.
سومین روز جشنواره موسیقی جوان برگزار شد

به گزارش سایت خانه موسیقی به نقل از روابط عمومی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، در سومین روز جشنواره بخش نواحی به سراغ ساز دف رفت و شرکت کنندگان راه یافته به مرحله نهایی با هم در مقابل هیات دورانی متشکل از مسعود حبیبی، سید عطاءالله سلامیه، فرزاد عندلیبی، عبدالرحمن غوثی به رقابت پرداختند.

شرکت کنندگان در دو بازه زمانی ۹ الی ۱۳ و ۱۴ الی ۱۶ به روی صحنه آمدند و اجرای های خود را در سه رده سنی الف، ب و ج ارائه کردند.

اجرای های صحنه ای شرکت کنندگان راه یافته به بخش نهایی جشنواره با دف نوازی گروه سنی الف آغاز شد. آران حسن زاده به عنوان نخستین شرکت کننده با سازش وارد صحنه شد. سپس مرضیه شمسی، پرنیان سلیمانی، علی کاربین، محمد مرادی، کی ناز کیا الوندی، ریحانه نجار زاده تربتی و وحید نظیری ایلخچی یک به یک به نواختن پرداختند.

داوران از هر یک از نوازندگان که روی صحنه حاضر می شدند سوالاتی پرسیدند و پس از اجرای شان از آن ها خواستند بخشی دیگر که در سوالات مطرح می شود را نیز بنوازند.

پس از استراحتی، نوبت به گروه سنی ب در این رقابت رسید. این گروه که شامل هشت شرکت کننده بود، یک به یک روی صحنه حاضر شدند تا به اجرا بپردازند. علیرضا احمدی، کاوه سلیمانی، سعید فرزانگان، محمد مهدی قاسمی، سید محمد حسین کارپسند، مجتبی محربی، امیرمحمد نیک منش و سامی هوشیانی اسامی بودند که در این رده سنی دیده می شد.

داوران در این بخش به اهمیت تکنوازی و بیان ریتمیک اشاره کردند و از نوازندگان خواستند لطافت و گوش نوازی را نیز در حین اجرای شان در نظر بگیرند.

آرمین حسن نژاد، نرگس ربانی، فرید زندی، حامد سهرابی، امیر محمد شریفی، بهشاد صفایی، محمدرضا قلی پور، محبوبه پور فروشانی و عرفان مرادی شرکت کنندگان رده سنی ج بودند که بازه زمانی آخر را به خود اختصاص دادند. آرمین حسن نژاد اولین شرکت کننده این بخش نواخت و در ادامه هشت رقابت کننده بعدی دف بدست گرفتند. داوران مانند رده های سنی الف و ب از آن ها خواستند قسمت دیگری که سوال می شود را نیز بنوازند.

دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگسرای نیاوران از ۲۲ مردادماه در حال برگزاری استقسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات