1398/2/1 : یکشنبه
تاریخ ارسال : 1397/05/24    

بیست و چهارمین نشست آیین آواز برگزار شد

بیست و چهارمین نشست آیین آواز شب گذشته همزمان با دومین سال برگزاری این سلسله برنامه ها در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد و اجراهایی برپایه آواز ایرانی به روی صحنه رفت.
بیست و چهارمین نشست آیین آواز برگزار شد

بیست و چهارمین نشست آیین آواز شب گذشته همزمان با دومین سال برگزاری این سلسله برنامه ها در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد و اجراهایی برپایه آواز ایرانی به روی صحنه رفت.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، در ابتدای این نشست محمد اسعدی معاون فرهنگسرا سخنانی کوتاه ایراد کرد و ضمن تبریک دوسالگی نشست از تلاش‌ برگزارکنندگان برنامه و مشخصاً کانون موسیقی ارسباران قدردانی کرد. سپس عیسی احمری نخستین خواننده نشست به همراه احسان عظامی نوازنده تار آوازی را در دستگاه شور خواند. قاسم ضیایی صدر دیگر خواننده‌ای بود که در بیات اصفهان آواز خواند و ایمان جمشیدی با ساز تار او را همراهی کرد.

 

در ادامه برنامه جمال‌الدین منبری(خواننده) به همراه بربط علی اکبر داداش‌زاده آوازی را در ماهور خواند و سپس در مبحث این نشست با عنوان «آواز خوب چیست و آوازخوان خوب کیست؟» شرکت کرد. منبری از ضرورت برنامه‌ریزی دقیق خوانندگان از همان زمان هنرجویی برای ارائه درست و دقیق آوازهایشان و همچنین پرداخت درست و مناسب صدای خودشان سخن گفت.


امیر مداح دیگر خواننده و مدرس باسابقه نیز روی صحنه آمد و ضمن خواندن آوازی کوتاه در دستگاه نوا به مناسبت جشن دوسالگی برنامه، از تجربه داوری‌اش در هفته گذشته در جشنواره‌ای در دلیجان گفت و اینکه چند چهره نوجوان و خوش‌آتیه را کشف کرده و آنها را به نشست آیین آواز معرفی خواهد کرد تا در این برنامه هنرنمایی کنند.

داود آزاد(بربط، تنبود و آواز) به همراه  نبیل یوسف شریداوی(دف) به اجرای تصنیف‌های مشهورش پرداخت. آزاد در دومین مبحث فنی این نشست به همراه علی شیرازی کارشناس مجری با موضوع «اوضاع امروز آواز ایرانی» از نبود نوآوری در این هنر گلایه کرد و گفت: «هزار راه نرفته در آواز هست که باید بپیماییم و این هنر را از وضع رکود و بی‌رونقی این زمانه جات بخشیم».


اجرای گروه آرمان به سرپرستی آرمان غزنوی(تار) و مرتضی غزنوی(آواز)، مهدی رستم مظاهری (سنتور)، کامران منصوری (نی)، عظیم شمیسا (کمانچه)، زهرا زوبین پران (عود) و علیرضا شمس (تمبک) در مایه افشاری بخش بعدی این نشست بود. پخش تصنیفی در ماهور با صدای علی شیرازی با تنظیم مازیار عطاریان و نوازندگی شهرام صارمی، علیرضا چراغچی، آرمان غزنوی، کاوه اسدی و علی عرب خوانساری از دیگر بخش های این برنامه بود.

 

در پایان برنامه نیز علیرضا معینی مجری اعلام کرد که بیست و پنجمین نشست آیین آواز از ساعت 18 سه‌شنبه 13 شهریور در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.
قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات