1397/12/3 : جمعه
تاریخ ارسال : 1397/04/23    

بیست و سومین نشست آیین آواز برگزار شد

بیست و سومین "آیین آواز" با اجرای جمعی از هنرمندان در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.
بیست و سومین نشست آیین آواز برگزار شد

بیست و سومین "آیین آواز" با اجرای جمعی از هنرمندان در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، بیست و سومین "آیین آواز" با اجرای جمعی از هنرمندان و با موضوع "آسیب‌شناسی و بهداشت حنجره"در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.


در این برنامه آواز هایی توسط قاسم رفعتی خوانندۀ پیشکسوت در شور و دشتی به همراه میلاد کیایی (نوازنده پیشکسوت سنتور)، بامداد فلاحتی به همرا مرتضی صنایعی(نی)، علیرضا فریدون‌پور(آواز)، علیرضا چراغچی(ویولن)، علی رسولی (تار)و امیر خیری (تمبک) در مایه دشتی، علی قدیری‌گزی(آواز) و احمدرضا قدیری‌گزی(سه‌تار) در دستگاه نوا، مصطفی نجمی(آواز)، مجید پایدار(تار) وحمید رضایی (تمبک) در مایه بیات ترک، ابوالفضل ریاحی(آواز) به همراه سه‌تار امیر متولی در بیات اصفهان اجرا شد.

در این برنامه همچنین گروه آوای دلشدگان به سرپرستی و نوازندگی تار ساسان بازگیر و با خوانندگی علی یوسف‌وند حمید سروری‌زاده(تمبک)، میلاد مرادی(کمانچ) و محمد جوزی (عود) در مایه دشتی به اجرای برنامه پرداختند.

 

مبحث فنی این نشست هم به بررسی موضوع «آسیب‌شناسی و بهداشت حنجره» اختصاص یافت و فریبا یاوری به عنوان میهمان ویژۀ نشست و علی شیرازی کارشناس مجری، ارائه شد. در این برنامه ضمن بیان نکاتی کلیدی در خصوص بهداشت صدا و رفتار درست و علمی با حنجره، بر ضرورت فراگیری و به کار بستن بهداشت حنجره توسط خوانندگان و هنرجویان آواز تأکید شد. این بخش با پرسش و پاسخ‌هایی میان حاضران در ارسباران و میهمان ویژۀ برنامه به پایان رسید.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات