1401/11/12 : چهارشنبه
کد خبر : 102816
تاریخ ارسال : 1396/06/22    

مراسم رونمایی از آلبوم "خواب خورشید" برگزار شد

مراسم رونمایی از آلبوم "خواب خورشید" به آهنگسازی و تنظیم سیاوش آریامنش روز دوشنبه در سالن اجتماعات خانه موسیقی با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان برگزار گردید.
مراسم رونمایی از آلبوم
مراسم رونمایی از آلبوم "خواب خورشید" به آهنگسازی و تنظیم سیاوش آریامنش روز دوشنبه در سالن اجتماعات خانه موسیقی با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان برگزار گردید.

به گزارش سایت خانه موسیقی، در ابتدای برنامه با توجه به اینکه آلبوم "خواب خورشید" به مناسبت هفتمین سالگرد درگذشت استاد فرامرز پایور منشر شده است سخنانی در خصوص مکتب و سبک این استاد فقید مطرح شد. 

سیاوش آریامنش، نوازنده سنتور و آهنگساز این اثر در سخنانش گفت: روند موسیقی کلاسیک ایرانی رو به نزول است و در همین راستا نیز مکتب استاد فرامرزپایور پس از خاموشی ایشان نتوانست روند صعودی را داشته باشد و امیدوارم سنگ اندازی ها و نا مهربانی ها در این مسیر کم شود.

سعید حسین پور، نوازنده تمبک و مجری گفت:  ادامه مکتب استاد پایور متاسفانه پس از خاموشی استاد فرامرزپایور تاکنون به شکل جدی جلوه گر نبوده است.  باید نسل جدید راه این مکتب را ادامه دهند.

در ادامه میلاد کیایی، نوازنده و مدرس پیشکسوت سنتور ضمن تبریک به پدیدآورندگان اثر گفت: استاد فرامرزپایور یکی از پرکارترین موسیقی دانان تاریخ موسیقی ایران به شمار می آید و ایشان کسی بود که صد درصد وقت و توان خود را به صورت کاملا حرفه ای به موسیقی اختصاص داد.

وی افزود: یک مکتب هیچ گاه تمام نمی شود و ممکن است که کندی و یا نزولی مقطعی داشته باشد ولی حتما اشخاصی مانند آقای سیاوش آریامنش  پیدا خواهند شد که این مکتب را با شرایط روز ادامه دهند.


در ادامه همچنین سیاوش آریامنش(سنتور) به همراه سعید حسین پور(تنبک) به اجرای قطعاتی پرداختند که مورد توجه حضار قرار گرفت. 

در این برنامه که سوسن اصلانی نوازنده و مدرس پیشکسوت سنتور و همسر استاد حسین دهلوی نیز حضور داشت، عباس رضیعی شاعر آهنگ خواب خورشید در خصوص انگیزه سرودن این شعر گفت: در نشستی که با سیاوش آریامنش داشتم تحت تاثیرآلبوم های اخیرشان قرارگرفتم و این مثنوی را بنا به حال اون زمان سرودم و ایشان با تبحر زیاد آهنگسازی کردند. 

همچنین در این مراسم از ابراهیم یوسفی نژاد خواننده این اثر نیز قدردانی شد و پایان بخش این مراسم ضمن پخش چند آهنگ از این آلبوم، آواز ابراهیم یوسفی نژاد بود. 

آلبوم "خواب خورشید" به آهنگسازی و تنظیم سیاوش آریامنش و آواز ابراهیم یوسفی نژاد توسط گروه آریا به اجرا در آمده است.  اعضای گروه آریا در این اجرا سیاوش آریامنش(سنتور)، آرشام آریامنش(تار و بم تار)، پیام بحیرایی(عود)، علی نجفی ملکی(نی)، علیرضا دریایی(کمانچه، ویولن، آلتو) و سعید حسین پور(تنبک) هستند. 

این آلبوم شامل قطعاتی با عناوین خواب خورشید، چهارمضراب دشتی، آواز دشتی، گریه شمع و گروه نوازی چهارگاه بوده و توسط نشر راوی آذر کیمیا منتشر شده است. تبلیغات