1401/11/12 : چهارشنبه
کد خبر : 102815
تاریخ ارسال : 1396/06/22    

آلبوم "فِراقی" نواخته هایی برای محرم منتشر شد

آلبوم موسیقایی "فِراقی" مشتمل بر چهار قطعه نواخته های بردیا صدرنوری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی همزمان با فرا رسیدن ایام محرم و صفر در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
آلبوم
 آلبوم موسیقایی "فِراقی" مشتمل بر چهار قطعه نواخته های بردیا صدرنوری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی همزمان با فرا رسیدن ایام محرم و صفر در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. 

به گزارش سایت خانه موسیقی به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری "راد نو اندیش"، در آستانه فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) آلبوم «فراقی» مجموعه ای از چهار قطعه موسیقی از دل‌نواخته‌های بردیا صدرنوری آهنگساز و نوازنده پیانو با نام‌های «نوای نینوا»، «فراق»، «او درون خود توست» و «حرم عشق» در دسترس مخاطبان قرار گرفت. 

بردیا صدرنوری طی یادداشتی در توضیح قطعات آلبوم "فراقی" آورده است:
 
"نوای نینوا"، برداشتی آزاد از ملودی های عاشورایی و ماه محرّم است که به صورت بداهه با پیانو نواخته شده است . این قطعه ادای دین و تجدید ارادتی به پیشگاه سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)است. به هر حال عشق به امام حسین (ع) در خون ایرانیان جریان دارد و بسیاری از جهانیان- حتی از پیروان سایر ادیان آسمانی- بزرگ مردی و آزادگی ایشان را ارج می‌نهند.

"فراق"، نام قطعه‌ای است که در فراق استاد همایون خرّم آهنگساز و هنرمند اخلاق‌مدار روی  شعری از مهرناز کرمی در سال 1391 ساخته ام.

"او درون خود توست" ، هم بر مبنای شعری از مهرناز کرمی ساخته شده که حضور خداوند در درون انسان‌ها را روایت می‌کند.
"حرم عشق"، نیز دل نواخته‌ای است برای آنانی که دل در گرو حفظ این آب و خاک و دین و ایمان دارند و از خود می گذرند تا ما بمانیم.

بردیا صدرنوری از جمله هنرمندانی است که فراگیری پیانو را از 10 سالگی نزد استاد فهیم ممتازی آغاز کرد. او بعد از فراگیری مبانی مختلف پیانونوازی در محضر کیومرث پارسا به سبک پیانونوازی ایرانی روی آورد. صدرنوری از سال 66 تاکنون کنسرت های متعددی را به صورت تک نوازی، گروه نوازی و هم نوازی برگزار کرده است. 

این هنرمند که تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی صنایع و دکترای مدیریت استراتژیک به پایان رسانده طی این سال ها با گروههای موسیقی "خنیا" به سرپرستی پری ملکی، "مهر" به سرپرستی ناصرایزدی و "سیمرغ" به سرپرستی افشین قرشی همکاری داشته است. 

صدرنوری که علاوه بر طراحی و مدیریت جشنواره و جایزه استاد همایون خرم ( نوای خرم )  سرپرستی گروه موسیقی "مهرآور" را نیز به عهده دارد تاکنون آلبوم های "زندگی جاریست..."، "آوای زندگی" و "خاطره ها" را منتشر کرده است. وی در آلبوم موسیقی "بهانه تو" به آهنگسازی ناصر ایزدی و خوانندگی مهدی فلاح نیز به هم نوازی پیانو پرداخته است.


تبلیغات