1401/5/27 : پنجشنبه
کد خبر : 102795
تاریخ ارسال : 1396/06/07    

کارگاه آموزشی آواز کلاسیک برگزار شد

کارگاه آموزشی آواز کلاسیک با موضوعات "موسیقی درمانی با آواز کلاسیک" و "مستر کلاس آواز کلاسیک" با حضور دارا نوروزی و در خانه موسیقی برگزار شد.
کارگاه آموزشی آواز کلاسیک برگزار شد
کارگاه آموزشی آواز کلاسیک با موضوعات "موسیقی درمانی با آواز کلاسیک" و "مستر کلاس آواز کلاسیک"  با حضور دارا نوروزی و در خانه موسیقی برگزار شد. 

به گزارش سایت خانه موسیقی، گارگاه آموزشی "موسیقی درمانی با آواز کلاسیک" که 4 شهریور ماه برگزار شد به موضوعاتی مانند موسیقی درمانی و تاریخچه آن، مدل های مختلف موسیقی درمانی، علوم اعصابی در موسیقی درمانی و روانشناسی موسیقی اختصاص داشت.

در بخش اول این كارگاه، دارا نوروزی(موسيقی درمانگر) با نمايش فیلم هايی كه از تجارب شخصی خود و روند درمان ضبط كرده بود تلاش كرد شركت كنندگان را به صورت عملی با كاركرد موسيقی درمانی آشنا كند و در بخش اهميت و توانايی موسيقی و صدا در جهت كمك به بيمارهای خاص با توجه به تحقيقات علمی دانشگاه ها، كنسرواتوارها و مراكز موسيقی درمانی فعال در سطح جهان مورد برزرسی قرار گرفت.

"مستر کلاس آواز کلاسیک" که مختص خوانندگان و هنرجویان آواز کلاسیک  بود 5 شهریور ماه برگزار شد و به موضوعاتی مانند تاریخچه اپرا، آهنگسازها، آثار مهم و تاثیر گذار در حوزه ی اپرا، آریا ها و خوانندگان مهم قرن بیستم، آشنایی با آواز گروه کر اختصاص داشت. 

در این مستركلاس تلاش و تمركز در بخش اول بر روی مسايل بنيادی آواز از جمله اهميت سلامت جسمی و روانشناسی آواز وصحنه معطوف بود و در بخش دوم تعدادی از شركت كنندگان به اجرای قطعاتی پرداختند كه مورد نقد و بررسي قرارگرفتند و در بخش آخر نيز به شناخت اندام های تنفسی و چگونگی استفاده صحيح از آنها اختصاص داشت. 

دارا نوروزی(مدرس این کارگاه های آموزشی) فارغ التحصيل آواز كلاسيك(اپرا) و موسيقی درمانی از كشور ايتاليا است که هنرجوی هنرمندانی همچون برونو پراتيكو بوده و  فراگيری آواز بين سال های 2012 و 2013 نزد روزی اورانی كنسرواتوار شهر پارما ايتاليا، دوره ليسانس آواز اپرا تخصص کانتو رسینیانو بين سال های 2013 تا 2016 و دوره فوق لیسانس موسيقی درمانی كنسرواتوار شهر فررارا ايتاليا را گذرانده است.تبلیغات