1401/5/27 : پنجشنبه
کد خبر : 102783
تاریخ ارسال : 1396/05/28    

گردهمایی کانون سازندگان ساز برگزار شد/

بررسی مسائل و مشکلات اعضای کانون سازندگان ساز

گردهمایی اعضای کانون سازندگان ساز روز جمعه با حضور اعضا و پیرامون مسائل و مشکلات سازندگان ساز در خانه هنرمندان برگزار شد.
بررسی مسائل و مشکلات اعضای کانون سازندگان ساز
گردهمایی اعضای کانون سازندگان ساز روز جمعه با حضور اعضا و پیرامون مسائل و مشکلات سازندگان ساز در خانه هنرمندان برگزار شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، گردهمایی کانون سازندگان ساز روز گذشته (27 مردادماه) با حضور برخی اعضای هیئت مدیره خانه موسیقی، اعضای هیئت مدیره این کانون و اعضای کانون سازندگان ساز در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار شد. 

در ابتدای این گردهمایی سیدمحمد میرزمانی(رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی) پشت تریبون قرار گرفت و ضمن خوش آمد گویی به حضار از اهمیت مقوله ساز سازی گفت و بر حل مشکلات و مسائل سازندگان ساز تاکید کرد و از برگزاری گرهمایی های کانون های تخصصی در جهت بررسی و رفع مشکلات اعضا استقبال کرد. 

میرزمانی در سخنانش گفت: حضور در کارگاه ساز سازی و کار با سخت افزار های خشن نیاز به یک عشق دارد که در وجود هر کسی نیست. تک تک افرادی که در حرفه ساز سازی فعالیت می کنند تنها انگیزه شان عشق است. اگر جز این بود با آن ابزار چنین ساز هایی ساخته نمی شد. 

در اینجا باید به این نکته تاکید کنم که باید به فکر آینده موسیقی ایران باشیم. واقعیت این است که روز به روی موسیقی ملی مان را از دست می دهیم و یکی از دلایل آن نداشتن جذابیت است. باید همزبان با نیروهای جدید بود و اگر بخواهیم به زبان گذشته کار خهود را ادامه دهیم جذابیت نخواهد داشت و روز به روز می بینیم موسیقی های میهمان بر موسیقی ما چیره می شود. شاید یکی از بخش هایی که می توان به آن توجه کرد تغییراتی در ساختار ساز است. بد نیست به این مسائل هم توجه شود. 

در ادامه کلیپی از محمد نوایی(عشقی) سه تار ساز فقید و پیشکسوت پخش شد و یادی از این استاد برجسته شد. سپس اعضای هیئت مدیره کانون سازندگان ساز در جایگاه قرار گرفتند. 

 فرمان مرادی رئیس هیئت مدیره کانون، بیاض امیر عطایی نایب رئیس، عباس مفاخری عضو هیئت مدیره، داریوش النجری سخنگو و علیرضا جاوید مقدم(بازرس کانون) پشت تریبون در جایگاه قرار گرفتند تا گزارشی از عملکرد سالیانه کانون ارائه دهند. 

در ابتدا فرمان مرادی مختصری در باره فعالیت های کانون سازندگان ساز صحبت کرد و در ادامه داریوش النجری نامه هیئت مدیره کانون سازندگان ساز به هیئت مدیره خانه موسیقی را قرائت کرد . در این نامه به مشکلات و مسائل بهداشت و سلامت سازندگان ساز اشاره شده بود و به لزوم توجه به این مساله و بهبود وضعیت سازندگان ساز تاکید فراوان شد. 

همچنین پیشنهادات و راهکارهای هیئت مدیره کانون سازندگان ساز نیز برای بهبود وضعیت صنفی سازندگان ساز قرائت شد. 

در ادامه علیرضا جاوید مقدم(بازرس کانون) تعداد جلسات برگزار شده هیئت مدیره کانون در دوره جدید را 8 جلسه عنوان کرد و آماری از تعداد اعضای جدید، پرونده های بررسی شده و تعداد کل اعضای کانون ارائه نمود. جاوید مقدم در سخنانش گفت: تاکنون در جلسات کانون از ده نفر اساتید برجسته ساز سازی به عنوان میهمان دعوت بعمل آمده که در این جلسات حضور پیدا کرده اند و از نظراتشان مارا بهره مند ساختند. 

بازرس کانون سازندگان ساز در پایان سخنانش تاکید کرد 2 استاد برجسته جهت دریافت تقدیر نامه در جشن سالیانه خانه موسیقی به هیئت مدیره خانه موسیقی معرفی شدند. 

همچنین فرمان مرادی(رئیس کانون سازندگان ساز) در سخنانش به برگزاری سالیانه گرد همایی کانون اشاره کرد و گفت: امیدواریم در گردهمایی های کانون افراد بیشتری شرکت کنند تا بتوانید به مسائل اعضای کانون رسیدگی کنیم. همچنین اعضا میتوانند در جلسات ماهیانه خانه موسیقی نیز حضور یابند و مشکلات خود را با مسئولان کانون و خانه موسیقی در میان بگذارند.

مرادی درباره برگزاری نمایشگاه سازندگان ساز گفت: نمایشگاه کانون سازندگان ساز دی ماه سال جاری با همکاری خانه موسیقی در یکی از سالن های تهران برگزار می شود که جزئیات برنامه اطلاع رسانی خواهد شد.

در ادامه برنامه چند تن از اعضای کانون سازندگان ساز دیدگاه ها، مسائل، پیشنهادات و انتقادات خود را بیان کردند که سید محمد میرزمانی(رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی)، هنگامه اخوان(عضو هیئت مدیره خانه موسیقی) و فرمان مرادی(رئیس هیئت مدیره کانون) به آن پاسخ دادند. 

در پایان این برنامه نیز قطعاتی در آواز اصفهان توسط داریوش النجری(تار)، فرید هنرمند روحانی(سنتور) و صابرکاکاوند(تنبک، دف و دایره) اجرا شد که مورد استقبال حضار قرار گرفت. 

 


تبلیغات