1400/7/2 : جمعه
کد خبر : 102618
تاریخ ارسال : 1395/12/22    

در نشست کانون مطرح شد/

انتقاد کانون پژوهشگران از بی توجهی به بخش پژوهش

در نشست پایان سال اعضای کانون پژوهشگران که در محل خانه موسیقی برگزار شد تعدادی از پژوهشگران از بی توجهی برخی نهادهای متولی پژوهش در کشور به این بخش انتقاد کردند.
انتقاد کانون پژوهشگران از بی توجهی به بخش پژوهش

در نشست پایان سال اعضای کانون پژوهشگران که در محل خانه موسیقی برگزار شد تعدادی از پژوهشگران از بی توجهی برخی نهادهای متولی پژوهش در کشور به این بخش انتقاد کردند.

به گزارش سایت خانه در گردهمایی پژوهشگران موسیقی که به دعوت هیئت مدیره کانون پژوهشگران چهارشنبه گذشته  در محل خانه موسیقی برگزار شد ابتدا حمیدرضانوربخش به عنوان مدیر عامل خانه ضمن خوشامد گویی به اعضای کانون پیشاپیش حلول سال نو را تبریک گفت و برای این کانون آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه محمدرضا فیاض رییس کانون پژوهشگران با اشاره به شلوغی پایان سال از دیدار با اعضای این کانون ابراز خوشحالی کرد و گفت امیدواریم در آغاز سال نو با حضور تعداد بیشتری از اعضا بتوانیم با تعامل بیشتر شاهد فعالیت های افزون تری در این کانون باشیم.

وی در ادامه در پاسخ به بخشی از اظهارات مدیرعامل خانه در خصوص لزوم واکنش به اتفاقات موسیقایی و اظهار نظر کانون ها در حیطه تخصص هایشان گفت: به زعم من خانه موسیقی به عنوان یک نهاد صنفی نباید نسبت ب فعالیت های موسیقایی اظهار نظر رسمی و قطعی داشته باشد ولی هر یک از اعضای کانون ها و هیئت مدیره ها می توانند در جایگاه حقیقی خود نسبت به اتفاقات نظرشان را بیان کنند.

نوربخش در این باره گفت: خانه موسیقی نهادی صنفی و تخصصی است و لذا هر جایی که لازم باشد خانه موسیقی باید با ابراز نظر تخصصی نسبت به شفاف سازی و تنویر افکار وارد شود ؛همانگونه که در عضوگیری نیز خانه با استناد به شواهد و پیشینه افراد نسبت به ارزیابی اقدام می کند.

بابک خضرایی نیز در این زمینه گفت : من در هیئت مدیره سابق کانون حضور داشتم و این ارزیابی ها را هم داشتیم اما به نظرم خانه باید بیشتر برخورد ایجابی داشته باشد تا سلبی چرا که این روش قطعا نتیجه بهتری در بر خواهد داشت.

بهروز وجدانی از اعضای هیئت مدیره کانون پژوهشگران با اشاره به سوابق پژوهشی در سازمان میراث فرهنگی گفت: برخی سازمان ا و نهادهای دولتی باید بیشتر به بخش پژوهش اهمیت بدهند و در دوره ای ما توانستیم با حمایت سازمان میراث فرهنگیردیف موسیقی ایرانی را به ثبت برسانیم و قطعا با حمایت از پژوهشگران کارهای بیشتر و بهتری می توان انجام داد.

وی در ادامه گفت: خانه می تواند کتابخانه ای ترتیب دهد و اعلام کند که کتاب های موجود در این کتابخانه که در زمینه موسیقی و مثلا ردیف های موسیقی وجود دارد دارای اعتبار بوده و از نظر این خانه مورد تائید است.

بهروز مبصری در پایان از بی توجهی نهادهایی که وظیفه حمایتی از بخش پژوهش دارند انتقاد کرد و گفت بسیاری از طرح های پژوهشی در حوزه موسیقی در کانون موجود است که به علت نبود بودجه و امکانات به مرحله اجرا نرسیده است.

هومان اسعدی و حمیدرضاعاطفی از اعضای هیئت مدیره کانون پژوهشگران نیز هریک به ابراز نظر در خصوص مسائل و مشکلات کانون پژوهشگران پرداختند.تبلیغات