1401/7/7 : پنجشنبه
کد خبر : 100320
تاریخ ارسال : 1390/06/01    ساعت ارسال :

اکبر محمدی:

جشنواره فرصتی برای آشنایی با توانایی اعضای کانون است

رئیس کانون نوازندگان کلاسیک گفت: جشنواره رقابتی سازهای کلاسیک فرصتی برای اعضای کانون است تا بتوانند شناخت بهتری از کار خود داشته باشند و ما نیز با توانایی آنها بیشتر آشنا شویم.
جشنواره فرصتی برای آشنایی با توانایی اعضای کانون است

رئیس کانون نوازندگان کلاسیک گفت: جشنواره رقابتی سازهای کلاسیک فرصتی برای اعضای کانون است تا بتوانند شناخت بهتری از کار خود داشته باشند و ما نیز با توانایی آنها بیشتر آشنا شویم.

به گزارش سایت خانه موسیقی، اکبر محمدی، رئیس کانون نوازندگان کلاسیک در خصوص هدف برگزاری جشنواره رقابتی سازهای موسیقی کلاسیک گفت: این جشنواره در واقع فرصتی برای اعضای کانون است تا بتوانند برآوردی از کار خود داشته باشند، ضمن اینکه ما هم با نوازندگی و توانایی های  آنها از نزدیک آشنا می شویم.

وی افزود: جشنواره علاوه بر اینکه ارزش و تجربه ای را برای کانون به همراه دارد، این فرصت را به خود اعضای هیئت مدیره می دهد تا از کانون ارزیابی درستی داشته باشند. زیرا آزمون دادن افراد برای عضویت در کانون، با اینکه در یک جشنواره رقابتی شرکت کنند بسیار تفاوت دارد و در اینجا می توانند به خوبی توانایی های خود را نشان دهند. همچنین برای دانشجویان دانشگاه ها، هنرستان ها و کسانی که تحصیلات آکادمیک دارند، اولویتی در نظر گرفته شده که به محض تقاضا برای شرکت در جشنواره، عضو کانون نوازندگان کلاسیک شوند. 

محمدی با اشاره به نو بودن این اتفاق در خانه موسیقی گفت: برای اولین بار است که کانونی در خانه موسیقی قصد برگزاری جشنواره دارد و امیدوارم که کانون های دیگر هم از این حرکت تاسی کنند و بتوان در کانون های دیگر هم این کار را انجام داد تا به طور مستمر در سال های آینده ادامه پیدا کند. ولی گسترده کردن آن با مشکلاتی همراه است، زیرا در قدم اول باید نقطه ضعف و کمبود های جشنواره را بشناسیم.

رئیس کانون نوازندگان کلاسیک در خصوص برگزاری مستر کلاس برای ارتقا سطح نوازندگی اعضای کانون گفت: ما در ابتدا باید این جشنواره را برگزار کنیم و ببینیم قابلیت شرکت کنندگان در چه سطحی است و بعد برای برگزاری مستر کلاس و این قبیل کارها تصمیم بگیریم.

لازم به ذکر است،جشنواره رقابتی سازهای موسیقی کلاسیک 4 و5 آذر ماه 90 برگزار می شود. علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به فراخوان منتشرشده در سایت خانه موسیقی مراجعه کنند.تبلیغات