1401/7/7 : پنجشنبه
کد خبر : 100313
تاریخ ارسال : 1390/05/23    ساعت ارسال :

امیرپدرام طاهریان:

هدف جشنواره، نگاه تخصصی به نوازندگی کلاسیک است

دبیر جشنواره رقابتی سازهای کلاسیک: اصلی ترین هدف ما، برگزاری یک جشنواره با نگاه تخصصی به نوازندگی سازهای کلاسیک است.
هدف جشنواره، نگاه تخصصی به نوازندگی کلاسیک است

دبیر جشنواره رقابتی سازهای کلاسیک: اصلی ترین هدف ما، برگزاری یک جشنواره با نگاه تخصصی به نوازندگی سازهای کلاسیک است.

به گزارش سایت خانه موسیقی، امیرپدرام طاهریان، عضو هیئت مدیره کانون نوازندگان کلاسیک، درباره اهداف برگزاری این جشنواره گفت: اصلی ترین هدف ما، برگزاری یک جشنواره تخصصی است چون جشنواره هایی مانند فجر شاخه های گوناگونی دارد و نمی تواند به طور خاص به رشته ها نگاه کند.

وی افزود : با توجه به اینکه در جشنواره فجر هم از موسیقی دانان عضو خانه موسیقی استفاده می شود، ما به این نتیجه رسیدیم همین افراد جشنواره ای را با پتانسیل و سیاستگذاری های خاص خودشان برگزار کنند تا به طور ویژه به نوازندگی سازهای کلاسیک نگاه بشود.

دبیر جشنواره رقابتی سازهای موسیقی کلاسیک در خصوص دلیل شرکت نکردن تمام سازهای کلاسیک در این جشنواره گفت: با توجه به اینکه این اولین دوره برگزاری جشنواره است، قطعا یک تجربه نو خواهد بود. اگر قرار بود ما همه سازهای کلاسیک را در آن شرکت می دادیم، کنترل اش مشکل می شد و همچنین کیفیت کار نیز پایین می آمد یعنی از اهداف اولیه که برابر با استاندارد های بین المللی است، دور می شد. بنابراین تصمیم گرفتیم این دوره را کمی با احتیاط و محدود برگزار کنیم و در سال های آینده آن را بسط و گسترش دهیم.

وی افزود: طی صحبت هایی که در هیئت مدیره کانون مطرح شد و همچنین مذاکراتی که با مدیر عامل خانه موسیقی داشتیم، قرار شد این جشنواره، از سال های آینده، به صورت سالیانه و در کنار جشن خانه موسیقی برگزار شود.

طاهریان در ادامه درباره نبودن گروه بندی سنی در جشنواره گفت: شرکت کنندگان برای هیئت داوران به دو بخش(از 15 تا 20 سال و از 20 تا 27 سال) تقسیم می شوند. چون ما مجبوریم هنرستان ها و گروه های آماتور را بسنجیم و یک میانگین بگیریم. در واقع ما می خواهیم رقابتی بین بخش آماتور و حرفه ای ایجاد کنیم.

این عضو کانون نوازندگان کلاسیک افزود: ما از هفته آینده قطعات اجباری برای مرحله دوم را اعلام خواهیم کرد و افراد می توانند با این قطعات خود را محک بزنند. ولی قرار است در سال های آینده به بخش های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تقسیم بشود که هر گروه سنی رپرتوار خاص خود را خواهد داشت.

لازم به ذکر است، جشنواره رقابتی ساز های موسیقی کلاسیک از 4 و 5 آذر ماه 90 برگزار می شود.تبلیغات