1401/7/7 : پنجشنبه
کد خبر : 101950
تاریخ ارسال : 1394/11/03    

8 بهمن در خانه هنرمندان/

بزرگداشت بانوان پیشکسوت آواز کلاسیک برگزار می شود

مراسم بزرگداشت شش تن از بانوان پیشکسوت آواز کلاسیک روز پنجشنبه 8 بهمن ماه در خانه هنرمندان برگزار می شود.
بزرگداشت بانوان پیشکسوت آواز کلاسیک برگزار می شود
مراسم بزرگداشت شش تن از بانوان پیشکسوت آواز کلاسیک روز پنجشنبه 8 بهمن ماه در خانه هنرمندان برگزار می شود.

به گزارش سایت خانه موسیقی، مراسم بزرگداشت شش تن از بانوان پیشکسوت آواز کلاسیک (شاکه ماکاریان، پری زنگنه، آریا زند، شهلا میلانی، شاکه آقامال و نسرین ناصحی) روز پنجشنبه 8 بهمن ساعت 15 در سالن "استاد جلیل شهناز" خانه هنرمندان برگزار می شود. 

 نسرین ناصحی(رئیس هیئت مدیر کانون خوانندگان کلاسیک) در خصوص این برنامه گفت: این برنامه توسط خانه موسیقی و با همکاری کانون خوانندگان موسیقی کلاسیک برگزار می گردد. 

ناصحی افزود: همان طور که می دانیم در هر مملکتی موسیقی ملی، سنتی و میهنی مخاطبان بیشتری نسبت به موسیقی کلاسیک و علمی دارد و در تمامی کشورها این نوع موسیقی مخاطبان کمتری دارند.

این خواننده در ادامه بیان کرد: هنرمندان موسیقی کلاسیک بسیار زحمت می کشند ولی متاسفانه آنطور که باید در جامعه دیده نمی شوند. به همین دلیل هیئت مدیره کانون تصمیم گرفت از هنرمندان شاخص در این زمینه طی مراسمی تشکر و قدردانی کند.

رئیس کانون خوانندگان کلاسیک تاکید کرد: بعد از انقلاب اسلامی بسیاری  بانوان هنرمند عرصه خوانندگی کلاسیک در کشور خودمان ماندند و فعالیت آن ها سبب زنده نگه داشتن موسیقی کلاسیک آوازی شد.

ناصحی در خصوص محتوای برنامه های مراسم بزرگداشت گفت: در این مراسم کلیپی نمایش داده می شود که شامل دو بخش است که در این کلیپ درباره هنرمندانی که بزرگداشت برای آن ها تدارک دیده شده است صحبت می شود.

وی افزود: بخش بعدی مراسم به سخنرانی دکتر محمد سریر، دکتر امیراشرف آریان پور، لوریس چکناواریان و پری زنگنه اختصاص دارد. همچنین بعد از این سخنرانی دو گروه موسیقی به سرپرستی محمدرضا غراتپه و مهدی نوروز بهاری به اجرای برنامه می پردازند.

لازم به ذکر است، این برنامه در خانه هنرمندان واقع در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی(فرصت) برگزار می شود و ورود برای علاقمندان آزاد است. 


تبلیغات