1398/5/27 : یکشنبه
کد خبر : 101919
تاریخ ارسال : 1394/10/05    

4 دیماه در تالار پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری/

کنسرت پژوهشی آنسامبل موسیقی "سل" به روی صحنه رفت

کنسرت پژوهشی آنسامبل موسیقی "سل" شب گذشته(4 دیماه) در تالار پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری با همکاری خانه موسیقی ایران به روی صحنه رفت.
کنسرت پژوهشی آنسامبل موسیقی
کنسرت پژوهشی آنسامبل موسیقی "سل" شب گذشته(4 دیماه) در تالار پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری با همکاری خانه موسیقی ایران به روی صحنه رفت.

به گزارش سایت خانه موسیقی، کنسرت پژوهشی "آنسامبل موسیفی سل" به رهبری بهمن مه آبادی و با عنوان "موسیقی؛ زبان فاخر و مشترک ملت ها"، 4 دیماه در تالار پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری به روی صحنه رفت. 

در بخش اول این کنسرت پس از توضیحات بهمن مه آبادی 2 قطعه از بتهوون و موتزارت به اجرا در آمد و پس از آنتراکت قطعاتی از جاکینوروسینی، رابرت فراست، چارلز وودهاوس، التون جان، اوزیر حاجی اوف ویکی از آثار مه آبادی بهمراه قطعه ای موسیقی سنتی سوئد توسط این گروه شش نفره نواخته شد.

بهمن مه آبادی که اجرا و ضبط سونات ها و پارتیتاهای"باخ" وارائه ی پانزده آلبوم موسیقی از آثار کلاسیک را در کنار تالیف روش های تدریس ویلن، ویولا و گیتار در کارنامه حرفه ای و هنری اش دارد، در فواصل اجرای هر قطعه توضیحاتی برای آشنایی بیشتر و بهتر حاضران با زندگی و آثار آهنگسازان منتخبش ایراد کرد. وی همچنین در سخنانش موسیقی را زبان فاخر و مشترک ملت ها دانست و بر اهمیت نقش موسیقی در تاریخ جهان تاکید کرد. 

اعضای آنسامبل موسیقی"سل" در این اجرا بهمن مه آبادی (ویولن و رهبر گروه) و نهال محبی(ویولن)، ارغوان صباحی(ویولا)، سیامک سلطانعلی زاده(ویولا)، سارا عبدالله زاده(پیانو)، پرنشید شکوهی(پیانو) بودند. 


قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات