1398/6/1 : جمعه
کد خبر : 101862
تاریخ ارسال : 1394/08/18    

به مناسبت شانزدهمین سال تاسیس/

هنرمندان با اتحادشان در مقابل کارشکنی ها بایستند

بهناز ذاکری: اهالی موسیقی باید پشت هم باشند و از هم حمایت کنند اما اگر همدلی پیش بیاید بهتر می توان کار را به جلو برد و با کارشکنی ها مقابله کرد.
هنرمندان با اتحادشان در مقابل کارشکنی ها بایستند

بهناز ذاکری: اهالی موسیقی باید پشت هم باشند و از هم حمایت کنند اما اگر همدلی پیش بیاید بهتر می توان کار را به جلو برد و با کارشکنی ها مقابله کرد. 

به گزارش سایت خانه، بهناز ذاکری نوازنده و مدرس پیشکسوت سنتور، در رابطه با فعالیت های خانه موسیقی گفت: دوستان هنرمند ما در خانه موسیقی، یک تنه بار مشکلات هنرمندان را به دوش کشیده اند و تمام تلاش خود را برای رسیدگی به مسائل موزیسین ها به کار بسته اند. من از این بابت از آن ها متشکرم و امیدوارم بتوانند به اهداف مثبتی که در سر دارند، دست پیدا کنند. 

انتقادات سازنده کارگشاست

او به برخی انتقادات نادرست و ناعادلانه در مورد فعالان خانه موسیقی اشاره کرد و افزود: انتقاد سازنده می تواند کارگشا باشد اما اگر کسی بدون در نظر گرفتن محدودیت های مالی و اداری خانه موسیقی، فقط لب به انتقاد از فعالان این بخش بگشاید، درست مثل این است که ما تیشه را برداشته ایم و در حال قطع کردن ریشه خودمان هستیم.

ذاکری بر لزوم اتحاد در جامعه موسیقی تاکید کرد و گفت: موزیسین ها باید پشت هم باشند و از هم حمایت کنند. متاسفانه ما در این بخش خوب کار نکرده ایم و بر خلاف هنرمندان سایر رشته ها جمع منسجم و یکپارچه ای نداریم. این مسئله شاید به شرایط امروز موسیقی مربوط است اما اگر همدلی پیش بیاید و باعث شود همه با هم اتحاد داشته باشند، بهتر می توان کار را به جلو برد.

این نوازنده سنتور در ادامه افزود: به نظر من بهتر است با کسانی که به شکل غرض ورزانه واکنش نشان می دهند، با مهربانی رفتار کنیم تا متوجه شوند ما به آن ها هم علاقه مندیم و همگی از بدنه واحد موسیقی کشور هستیم. 

خانه موسیقی از راهکارها و نظرات مختلف استفاده کند

وی افزود: اگر بتوانیم از دوستان منتقد که از جمع خانه موسیقی دور هستند، در مسئولیت های مختلف اجرایی و در قالب کانون های مرتبط با تخصصشان استفاده کنیم، ممکن است عینک بدبینی را از چشم بردارند و وارد جمع ما شوند. در چنین شرایطی، راهکارهایی که مطرح می شود راهگشاتر خواهد بود. منظور من این است که از راهکارها و نظرات مختلف استفاده کنیم، اجازه دهیم دیگران هم وارد جمع ما شوند و فقط به تعداد محدودی از هنرمندان برای طرح مشکلات جامعه هنری اکتفا نکنیم. 

ذاکری عملکرد خانه موسیقی را با وجود محدودیت های پیش رو مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد: فشارهایی وجود دارد که به دوستان تحمیل می شود. همراهی و همکاری دوستان هنرمند می تواند به مقابله با فشارها و کارشکنی ها کمک کند.

او در پایان با اشاره به جلسات ماهیانه خانه موسیقی گفت: من معمولا نمی توانم در جلسات خانه موسیقی حضور داشته باشم اما هرگاه بتوانم در این جلسات حاضر می شوم. با حضور در این جلسات هم دوستان هنرمندم را می بینم و هم می توانم به پیگیری کارهای مربوط به آثار هنریم و مشکلات رفاهی خانواده ام بپردازم.  

لازم به توضیح است، به مناسبت شانزدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی با برخی از اعضای این نهاد به گفتگو نشسته ایم تا عملکرد خانه را ارزیابی و با انعکاس نظرات و پیشنهادهای این عزیزان مسیر درست تری را پیش پای نهاد مدنی خانه موسیقی ترسیم کنیم.

 قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات