1401/7/7 : پنجشنبه
کد خبر : 101840
تاریخ ارسال : 1394/07/23    

با تدریس هنرمندان کشور اوکراین/

مستر کلاس آواز کلاسیک برگزار شد

مستر کلاس آواز کلاسیک با تدریس دو هنرمند اهل کشور اوکراین و با حضور خوانندگان جوان در خانه موسیقی برگزار شد.
مستر کلاس آواز کلاسیک برگزار شد
مستر کلاس آواز کلاسیک با تدریس دو هنرمند اهل کشور اوکراین و با حضور خوانندگان جوان در خانه موسیقی برگزار شد. 

به گزارش سایت خانه موسیقی، این مستر کلاس در روز های 21 و 22 مهرماه در به همت خانه موسیقی و همکاری کنسرواتوار موسیقی تهران در ساختمان شماره 1 برگزار شد.

پیش از شروع این کارگاه آموزشی نسرین ناصحی(رئیس هیئت مدیره کانون خوانندگان کلاسیک) از برگزاری این کلاس ابراز خوشحالی کرد و گفت: در کانون خوانندگان کلاسیک قصد داریم در هر فصل مستر کلاس هایی برای ارتقا سطح خوانندگان و همچنین آگاهی آنها از جدید ترین متد های آموزشی آواز کلاسیک برگزار کنیم. 

وی افزود: خوشبختانه علاوه بر برگزاری مستر کلاس های آواز جلساتی را با عنوان آشنایی با اپرا با حضور استادان برجسته برگزار کرده ایم که با استقبال اعضای کانون مواجه شده و در آینده نیز این برنامه ها اجرا خواهد شد. 

پس از این سخنان و در ابتدای این کلاس ها یک قطعه توسط میتریایو وایدیم و گالینا خداکیوسا (مدرسان اوکراینی) به اجرا در آمد و توسط مترجم نکات این اجرا یاد آوری شد. 

در ادامه گالینا خداکیوسا با کمک تصاویر نحوه تشکیل صدا و درآوردن صدای درست در آواز کلاسیک را به حاضران آموزش داد و نمونه هایی را هم اجرا کرد.


سپس هر یک از شرکت کنندگان حاضر در این کارگاه قطعه ای را که از قبل آماده کرده بودند به اجرا در آوردند که اشکالات آنها توسط مدرسان اوکراینی یاد آوری و تصحیح شد. 

در این کارگاه دو روزه همچنین مواردی از جمله صداسازی، وکالیست، تکنیک آواز و اجرای قطعات صحنه ای مورد بررسی قرار گرفت.

میتریایو وایدیم فارغ التحصیل از آکادمی ملی موسیقی چاکوفسکی کشور اوکراین است و در فستیوال بزرگ کلیسای سنت الکساندر شرکت کرده و به عنوان سولیست در گروه کر مردان شهرداری کیف حضور دارد.  او در سال های 2009، 2011، 2012، 2013 و 2014 در شهر های خارکیف، سلواکیا، وین، ناپل و مالدیو برنده جوایز رقابت های بین المللی شده است.  وی از سال 2008 به همراه همسرش گالینا خداکیوسا شروع به اجرای دوئت پرداخته است که در سال های 2011 و 2014 موفق به دریافت دیپلم افتخار  شده اند.

گالینا خداکیوسا نیز از آکادمی بین المللی کیف(چایکوفسکی) فارغ التحصیل شده  و از سال 2002 تا 2007 به عنوان خواننده اپرا و ارکستر فعالیت کرده است. او از سال 2005 تا کنون در اپرای جوان کیف مشغول بکار است و اجراهایی برای اپرا های شهرداری و تاتر برای کودکان و نوجوانان داشته است. وی در سال 2013 چایزه چهارمین رقابت های بین المللی آواز را در کیف از آن خود کرد.


تبلیغات