1398/5/27 : یکشنبه
کد خبر : 101510
تاریخ ارسال : 1393/08/03    

کنسرت آنسامبل موسیقی"سل" برگزار شد

کنسرت پژوهشی آنسامبل موسیقی"سل" به سرپرستی بهمن مه آبادی شب گذشته با اجرای قطعاتی از موسیقی لایت در سالن پژوهشکده فرهنگ و هنر برگزار شد.
کنسرت آنسامبل موسیقی

کنسرت پژوهشی آنسامبل موسیقی"سل" به سرپرستی بهمن مه آبادی شب گذشته با اجرای قطعاتی از موسیقی لایت در سالن پژوهشکده فرهنگ و هنر برگزار شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، آنسامبل موسیقی"سل" به سرپرستی بهمن مه آبادی شب گذشته قطعاتی از موسیقی لایت را به روی صحنه برد.

در ابتدای این کنسرت که به همت خانه موسیقی برگزار شد، بهمن مه آبادی(سرپرست انسامبل سل) گفت: این اجرا همزمان با یکصدمین سالگرد تولد و با یاد پروفسور زاون یدیقاریانس برگزار می شود که یکی از بنیانگذاران هنرستان موسیقی تبریز و یکی از سولیست های موسیقی کلاسیک با ارکستر های مختلف بود.

مه آبادی افزود: پرو فسور یدیقاریانس علیرغم صنعتی شدن و  ماشین زدگی جوامع بشری، به پاکی، سادگی و تقدس عواطف انسانی وفادار ماند و به عنوان یک هنرمند متخصص در امر تربیت به ریشه های اصیل انسانی رجعت نمود. آنسامبل سل پروفسور یدیقاریانس را پدر معنوی خود می داند.

در ادامه آنسامبل موسیقی"سل"  در بخش اول قطعات لایت را از آهنگسازانی همچون موتزارت، موریس آلبرت، هنری راوینا، چارلز چاپلین، امیل والدتویفل، ژوزف کوزما و آرام خاچاطوریان اجرا کرد.

مه آبادی همچنین در باره موسیقی کلاسیک گفت: موسیقی ای که به عنوان کلاسیک مشهور است درواقع موسیقی آکادمیک است و می تواند دوره های موسیقی مختلف از جمله کلاسیسیزم، رمانتیزم و غیره را شامل شود.

وی افزود: موسیقی لایت برای این بوجود آمد که بگوید انسان از هر جنگ و خونریزی در جهان خسته شده است و قطعه فو الیز از ساخته های بتهوون نخستین قطعه موسیقی لایت در جهان محسوب می شود که عواطف پاک انسانی را مورد خطاب قرار می دهد.

پس از این توضیحات در بخش دوم برنامه قطعاتی از بهمن مه آبادی، ایزاک آلبنیز، اشتراوس، خواکین رودریگو، جیبس روسی و سعید رستم اف به اجرا در آمد که مورد اسقبال مخاطبین قرار گرفت.

اعضای گروه سل در این اجرا عبارت بودند از : بهمن مه آبادی(رهبر و سولیست)، نهال محبی(ویولن)، ارغوان صباحی(ویولا)، سیامک سلطانعلی زاده(ویولا) و پرنشید شکوهی(پیانو).

لازم به ذکر است گزارش تصویری این اجرا در بخش عکس سایت قابل مشاهده است.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات