1400/7/26 : دوشنبه
کد خبر : 101442
تاریخ ارسال : 1393/05/26    

حمیدرضا نوربخش:

گروه های کر در ایران باید مورد تشویق قرار گیرند

مدیرعامل خانه موسیقی گفت: اعتقاد داریم اگر گروه های کر در جشنواره جهانی دیده شوند باید مورد تشویق قرار گیرند زیرا در ایران تعداد گروه های کر کم است.
گروه های کر در ایران باید مورد تشویق قرار گیرند

مدیرعامل خانه موسیقی گفت: اعتقاد داریم اگر گروه های کر در جشنواره جهانی دیده شوند باید مورد تشویق قرار گیرند زیرا در ایران تعداد گروه های کر کم است.

به گزارش سایت خانه، در ابتدای این نشست حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی) ضمن خوش آمد گویی به حضار درباره برنامه های این نهاد در روزها و ماه های آینده توضیحاتی ارائه کرد و گفت: امسال با تلاشهایی که داشتیم و طبق وعده ای که داده بودیم می خواهیم جشن پانزدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی را در قالب "جشنواره موسیقی تهران" برگزار کنیم.

وی در ادامه گفت: "جشنواره موسیقی تهران" از 12 تا 18 شهریور ماه در فضای باز عمارت مسعودیه برگزار می شود که 6 شب به برگزاری کنسرت گروه های مختلف اختصاص دارد و در شب آخر 18 مردادماه اختتامیه جشن خانه موسیقی با معرفی برگزیدگان دوسالانه کتاب برتر موسیقی و تجلیل از پیشکسوتان موسیقی برگزار می شود.

نوربخش در ادامه درباره مراسم برگزاری مراسم تقدیر از گروه آوازی تهران گفت: قرار است امشب طی مراسمی در تالار وحدت از گروه آوازی تهران تقدیر شود. گروه آوازی تهران در ماه گذشته در یک جشنواره توانست دو مدال طلا و یک نقره کسب کند. برخی از دوستان که وبسایت جشنواره را دیده بودند به ما می گفتند این گروه حائز مقامی نشده است.

مدیرعامل خانه موسیقی افزود: این فستیوال بصورت المپیادی برگزار می شود واختصاص به این صورت بود که هرکس از یک نمره ای به بالارا کسب می کرد به او نشان طلا یا نقره می دادند بنابراین ممکن است گروه های دیگری امتیازات بیشتری کسب کرده باشد و مدال بیشتری گرفته باشند.

وی افرود: تقدیر ما از گروه آوازی تهران به این دلیل است که اصولا گروه های کر در ایران بسیار کم هستند و اعتقاد داریم اگر گروهی موفق می شود در جشنواره ای دیده شود و حضور پیدا کند، باید مورد تقدیر قرار بگیرد و آنها را تشویق کنیم و به آنها خسته نباشید بگوییم.

پس از این سخنان نوربخش از مصطفی کمال پورتراب، آهنگساز و عضو شورای عالی خانه موسیقی خواست تا به عنوان پیشکسوت موسیقی دقایقی به نوازندگی پیانو بپردازد. پورتراب در ادامه با وجود کهولت سن دقایقی به نوازندگی پرداخت که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت.

در ادامه نشست کیوان پهلوان، نویسنده کتاب "دف و دایره" پشت تریبون قرار گرفت و درمعرفی کتابش گفت: این کتاب حاصل بیست سال تحقیق و پژوهش من است و پس از سالها توانستم آن را بچاپ برسانم که مراسم رونمایی آن روز چهارشنبه، 29 مردادماه، ساعت 18 در خانه هنرمندان برگزار می شود و از همه هنردوستان میخواهم در این برنامه شرکت کنند.

پس از این سخنان بهرام ارشد راد(فلوت) به همراه رضا کاغذکنانی(گیتار) به اجرای دو نوازی از آثار باخ، پیاتزولا و ماکادو پرداختند که مورد توجه حضار قرار گرفت.

سپس قدرت الله انتظامی، نوازنده و مدرس پیشکسوت موسیقی پشت تریبون قرار گرفت و خاطراتی از دوران همکاری با مصطفی کمال پورتراب نقل کرد و در ادامه به درخواست وی پورتراب یک قطعه دیگر برای حضار اجرا کرد.

پس از اتمام برنامه ها نشست ماهیانه اعضای خانه موسیقی تا ساعاتی ادامه داشت و هنرمندان و علاقمندان در محوطه ساختمان فاطمی به گپ گفت پرداختند.

لازم به ذکر است، گزارش تصویری این برنامه در بخش عکس قابل مشاهده است.تبلیغات