1401/9/10 : پنجشنبه
کد خبر : 100114
تاریخ ارسال : 1390/01/14    ساعت ارسال :

نگاهی به رویدادهای مهم خانه موسیقی در سال گذشته

خانه موسیقی ایران در سال گذشته فعالیت های فراوانی داشت که در اینجا سعی شده به مهم ترین رویداد های سال 89 که در این نهاد صورت گرفته اشاره کنیم.
نگاهی به رویدادهای مهم خانه موسیقی در سال گذشته

خانه موسیقی ایران در سال گذشته فعالیت های فراوانی داشت که در اینجا سعی شده به مهم ترین رویداد های سال 89 که در این نهاد صورت گرفته اشاره کنیم.

به گزارش سایت خانه، مهم ترین رویداد های سال 1389 به شرح زیر است:

بازسازی و نوگشایی
پس از حل و فصل مسائل مربوط به نقل انتقال سند ساختمان فاطمی ، در زمستان 88 بازسازی این مکان با همکاری شهرداری منطقه شش آغاز شد. پس از این بازسازی که حدود شش ماه به طول انجامید، روز اول اردیبهشت 1389 طی مراسمی با حضور هنرمندان برجسته موسیقی، مسئولان فرهنگی ارشاد و شهرداری تهران خانه موسیقی نوگشایی شد.
در این مراسم استاد جلیل شهناز به کمک محمد رضا شجریان، روبان بهره برداری از خانه موسیقی را قیچی کردند و سپس تعدادی از مدعوین به سخنرانی پرداختند و همچنین ازبرخی هنرمندان و مسئولان تجلیل بعمل آمد.

جشن خانه موسیقی
جشن خانه موسیقی در تاریخ 26 مهرماه 89 در تالار وحدت برگزار شد و در آن برای نخستین بار جایزه بهترین آلبوم و بهترین کتاب موسیقی سال و همچنین جایزه ویژه مشکاتیان به برگزیدگان اهدا شد.

برگزیدگان بخش رقابتی جشن خانه موسیقی در سال 89 به شرح زیر بودند:
آلبوم سال
بهترین آلبوم سال : قاف عشق / گروه اشتیاق / خواننده علیرضا قربانی / ناشر سروش
کتاب سال موسیقی
بهترین کتاب آموزشی: آموزش ساز قانون/ دوجلدی/ مولف : ملیحه سعیدی/ ناشر: مبنای خرد
بهترین کتاب علمی - پژوهشی: رامشگران شمال خراسان بخشی و رپرتوار او/ نویسنده:آمنه یوسف زاده/ ناشر:ماهور
بهترین کتاب ترجمه: عناصر موسیقی ، مفاهیم و کاربردها/ نوشته : رلف تیورک/ ترجمه: علیرضا سیداحمدیان/ ناشر:ماهور
جایزه ویژه پرویزمشکاتیان
بهترین تکنواز سنتور : مسعود آرامش
بهترین آهنگسازی قطعه ضربی بی کلام : دوضربی فراق(سه گاه) / آهنگساز : اصغر محمدی


تقدیر از موسیقی دانان در جشن:
در جشن سال89 عبدالوهاب شهیدی(خواننده و نوازنده عود) ، احمد پژمان(آهنگساز) و بخشی سهراب محمدی(از بخشی های شمال خراسان) مورد تجلیل قرار گرفتند و از شهرام ناظری نیز به خاطر فعالیت مستمر در حوزه موسیقی ایرانی تقدیر به عمل آمد.

تعاونی مسکن اعضای خانه موسیقی
مجامع عمومی و جلسات هیئت مدیره تعاونی مسکن در سال 88 به صورت مستمر و جدی برگزار و طی آن تصمیمات اجرایی گرفته شد. اولین پروژه این تعاونی تهیه زمین و ساخت آپارتمان برای چهل نفر از متقاضیان بود که در حال انجام و پیگیری است. اعضای هیئت مدیره این تعاونی عبارتند از :داریوش پیرنیاکان(رئیس هیئت مدیره)، نصرالله ناصح پور(مدیر عامل)، حمیدرضا نوربخش، فاضل جمشیدی (سخنگو) و هومن میرلو.

بازگشایی محصولات فرهنگی "آوای خانه"
همراه با نوسازی و تغییر فضای ساختمان فاطمی شرایطی مهیا شد تا خانه بتواند در بخشی از این ساختمان فروشگاهی برای عرضه مستقیم محصولات موسیقی داشته باشد. فروشگاه "آوای خانه" از اواخر آبان ماه سال 89 فعالیت خود را در جهت عرضه محصولات صوتی ، تصویری ، کتاب موسیقی و همچنین سازهای شناسنامه دار آغاز کرد.
این فروشگاه در جوار خانه موسیقی ایران در خیابان فاطمی واقع شده است. تلفن :66576223

تشکیل مجامع عمومی و انتخابات کانون ها و هیئت مدیره خانه موسیقی
با پایان یافتن دوره دوساله هیئت مدیره کانون های تخصصی ، مجامع عمومی هر یک از کانون ها با حضور اعضای آن تشکیل و انتخابات هیئت مدیره آنها برگزار شد.
پس از اتمام انتخابات کانون ها، با معرفی سه نفر از هر کانون توسط هیئت مدیره، مجمع عمومی خانه موسیقی با 27 عضو در تاریخ سوم بهمن تشکیل و انتخابات هیئت مدیره برگزار شد. در این انتخابات به ترتیب آرا 1-محمد سریر 2- تقی ضرابی 3- داود گنجه ای4- حمید رضا نوربخش5-نصرالله ناصح پور 6-داریوش پیر نیاکان 7-زیدالله طلوعی به عنوان اعضای هیئت مدیره و آذر هاشمی به عنوان بازرس انتخاب شدند.

انتخاب مدیرعامل جدید
هیئت مدیره خانه موسیقی در تاریخ 24 بهمن 89 تشکیل جلسه داد و پس از قدردانی از زحمات دوساله دکتر محمد سریر در سمت مدیرعامل، حمیدرضا نوربخش را به عنوان مدیر عامل جدید خانه موسیقی معرفی کرد.

تغییرات در سایت خانه موسیقی
بعد از گذشت چند سال از ایجاد سایت برای خانه موسیقی، از اواخر دی ماه این سایت با شمایلی جدید در دسترس مخاطبان قرار گرفت. از ویژگی های طراحی جدید سایت می توان از اختصاص صفحات جدا گانه برای هر کانون نام برد به صورتی که اخبار و اطلاعات هر کانون در صفحات جداگانه قابل پیگیری است. صفحه مخصوص عضویت در خانه موسیقی،  فروشگاه آنلاین و ... از امکاناتی است که بزودی در سایت قرار داده خواهد شد.
سایت اینترنتی خانه موسیقی با آدرس www.iranhmusic.ir   در دسترس مخاطبان است.

جشن خانه موسیقی در سال 1390
خانه موسیقی ایران قصد دارد همچون سال های گذشته جشن سالیانه خود را در نیمه دوم سال جاری برگزار نماید اما این دوره همانند دوره قبل به صورت رقابتی برگزار خواهد شد. متقاضیان شرکت در این رقابت ها برای آگاهی از جزئیات مسابقه می توانند از ماه های آینده به سایت خانه مراجعه کنند.تبلیغات