1398/6/1 : جمعه
کد خبر : 101164
تاریخ ارسال : 1392/07/23    

در مراسم جشن خانه موسیقی صورت گرفت/

تقدیر از هنرمندان پیشکسوت رشته های مختلف موسیقی

شب گذشته در مراسم جشن خانه موسیقی از چهره های پیشکسوت موسیقی ایران تجلیل و تقدیر بعمل آمد.
تقدیر از هنرمندان پیشکسوت رشته های مختلف موسیقی
شب گذشته در مراسم جشن خانه موسیقی از چهره های پیشکسوت موسیقی ایران تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، در مراسم جشن چهاردهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی که با عنوان "شب موسیقی"برگزار شد از دو استاد پیشکسوت رحیم معینی کرمانشاهی(شاعر و ترانه سرا) و فرهنگ شریف(نوازنده تار) و همچنین چند هنرمند دیگر تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم که شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد، یک کلیپ درباره فرهنگ شریف پخش شد که در آن چند تن از هنرمندان درباره شخصیت هنری این استاد موسیقی صحبت کردند و در ادامه تندیس و لوح خانه موسیقی به فرهنگ شریف اهدا شد.

همچنین کلیپی درباره رحیم معینی کرمانشاهی پخش شد ولی این شاعر و ترانه سرای پیشکسوت نتوانست در مراسم حاضر شود و لوح و تندیس خانه موسیقی را افشین یدالهی به نمایندگی از ایشان دریافت کرد.

در بخش بانوان از 9 بانوی هنرمند فخری ملک پور( نوازنده پیانو)، گیتی وزیری تبار( نوازنده ویلن)، سوسن اصلانی( نوازنده سنتور)، معصومه مهرعلی( خواننده سنتی)، آذر هاشمی( نوازنده سنتور)، ملیحه سعیدی( نوازنده قانون)، بهناز ذاکری( نوازنده سنتور)، مهرک صفائیه(نوازنده پیانو) و سودابه سالم(مدرس  موسیقی کودکان) تقدیر بعمل آمد.

در بخش آقایان نیز از نصراله ناصح پور( خواننده سنتی )، یوسف پوریا( سازنده ساز)، منوچهر ریاحی( صدابردار) ارسلان کامکار( نوازنده ویلن)،غلامرضا ترابی(ناشر پیشکسوت موسیقی) با اهدای لوح و تندیس خانه موسیقی تقدیر شد.

همچنین در بخش نواحی جشن چهاردهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی هم از غلامرضا آلمه جوقی ( بخشی خراسان شمالی)، عاشیق حسن اسکندری(آذربایجان)، کوروش اسدپور(چهارمحال و بختیاری)، احمد محسن پور(مازندران)، بهرام مهربخش(بوشهر) تقدیر بعمل آمد.

گزارش کامل نشست بزودی در سایت منتشر می شود.



قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات