1398/5/27 : یکشنبه
کد خبر : 101127
تاریخ ارسال : 1392/06/16    

در خانه هنرمندان برگزار شد/

شب باروک با آنسامبل موسیقی سل

کنسرت آنسامبل موسیقی سل با عنوان "پژوهشی در موسیقی باروک" روز پنجشنبه در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار شد.
شب باروک با آنسامبل موسیقی سل

کنسرت آنسامبل موسیقی سل با عنوان "پژوهشی در موسیقی باروک" روز پنجشنبه در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار شد.

به گزارش سایت خانه، در این برنامه که به همت خانه موسیقی و همکاری خانه هنرمندان برگزار شد قطعاتی از موسیقی دوره باروک توسط گروه موسیقی سل به سرپرستی بهمن مه آبادی به اجرا در آمد.

در ابتدای برنامه بهمن مه آبادی در باره موسیقی دوره باروک و سیر تحول این موسیقی صحبت کرد و سپس قطعات مارش، ایر از ارکسترال سوئیت شماره 3 در ر ماژور و بخشی از نتانت شماره 147  (یوهان سباستین باخ)، آلگرو در سل ماژور( ژزف هکتور فیکو) و ژیگ از سونات ر مینور( فرانچسکو ماریا وراچینی) به اجرا در آمد.

پس از اعلام تنفس در بخش دوم ابرنامه نیز قطعات ساراباند( هندل)، تامبورین(ژان فیلیپ رامو)، آداجیو(آلبینونی) و سونات شماره 8(آرکانجلو کورللی) اجرا گردید و مه آبادی پیش از اجرای هر قطعه توضیحاتی ارائه کرد.

اعضای گروه سل در این اجرا بهمن مه آبادی (سرپرست و سوليست ويلن)، پوريا كشاورز و نهال محبی (ويلن)، ارغوان صباحی (ويولا)، سارا عبدالله ‌زاده، پرنشيد شكوهی و مرضيه فروزان‌تبار (پيانو) و سيامك سلطانعلی زاده (درام) بودند.

این برنامه پژوهشی با توضیحات آموزنده و جذاب بهمن مه آبادی که در باره دوره باروک و آهنگسازان و هنرمندان این دوره در اروپا ارائه شد با استقبال گرم مخاطبان مواجه شد و بسیاری از حضار از کنسرت بعدی این گروه سوال می کردند.

لازم به توضیح است گزارش تصویری این کنسرت در بخش عکس قابل مشاهده است.

برنامه بعدی گروه سل که به بررسی دوره دیگری از هنر موسیقی جهان خواهد بود در زمستان سال جاری  در خانه هنرمندان برگزار می شود.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات