1401/7/7 : پنجشنبه
کد خبر : 101093
تاریخ ارسال : 1392/05/14    

از هفته آخر شهریور ماه/

جلسات آشنایی با اپرا برگزار می شود

جلسات آشنایی با اپرا که به دلیل تعطیلات تابستانی خانه موسیقی برگزار نشد از هفته آخر شهریور ماه ادامه می یابد.
جلسات آشنایی با اپرا برگزار می شود
جلسات آشنایی با اپرا که به دلیل تعطیلات تابستانی خانه موسیقی برگزار نشد از هفته آخر شهریور ماه ادامه می یابد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، نسرین ناصحی(رئیس هیئت مدیره کانون خوانندگان کلاسیک) با اعلام این خبر گفت: جلسات "آشنایی با اپرا" با هدف آشنا شدن علاقمدان با بخش های مختلف آواز کلاسیک از خرداد ماه سال 91 آغاز شد و قرار است برگزاری آن پس از تعطیلات تابستانی خانه موسیقی در هفته آخر شهریور ماه از سرگرفته شود.

ناصحی گفت: این جلسات با همکاری دکتر امیراشرف آریان پور در ابتدا با نمایش فیلم اپراهای مشهور جهان آغاز شد و سپس با پخش اجرای برخی بزرگان موسیقی آوازی جهان مانند پاواروتی ادامه پیدا کرد.

وی افزود: برای پربار شدن و تکمیل این برنامه ها ترجیح دادیم از حضور برخی هنرمندان با تجربه نیز بهره ببریم که برای نمونه در یک جلسه خانم پری زنگنه به سخنرانی درباره اپرا پرداختند و در جلسه دیگر اجرای  آقای رشید وطن دوست را داشتیم.

رئیس هیئت مدیره کانون خوانندگان کلاسیک در ادامه گفت: آواز کلاسیک در ایران علاقمندان بسیاری دارد اما کمتر به آن توجه می شود با این حال با توجه به کوچک بودن سالن اجتماعات خانه موسیقی سعی کردیم این برنامه ها را بطور منظم برگزار کنیم تا علاقمندان راضی باشند.

لازم به توضیح است، جلسات آشنایی با اپرا توسط خانه موسیقی با همکاری کانون خوانندگان کلاسیک، بطور منظم هر ماه یکبار در سالن اجتماعات ساختمان فاطمی برگزار می شود.


تبلیغات