1401/11/17 : دوشنبه
تاریخ ارسال : 1401/08/16    

انتشار یک کتاب موسیقی

کتاب ″فقط برای موسیقی″ منتشر شد

کتاب ″فقط برای موسیقی″ با ترجمه آرش اسماعیلی و توسط انتشارات ماهور منتشر شد.
کتاب ″فقط برای موسیقی″ منتشر شد

 

کتاب "فقط برای موسیقی" که نوشته هاروکی موراکامی در گفت وگو با سِیجی اوزاوا و ترجمه آرش اسماعیلی است، توسط انتشارات ماهور روانه بازار کتاب شد.

 

به گزارش خانه موسیقی ایران، این گفتگوی بلندِ موراکامی با اُوزاوا مملو است از ملاحظات و ظرایفی که یک موزیسینِ حرفه‌ای باید در کارش لحاظ کند، اما در کتابی تخصصی نمی‌یابد و امکان آزمودنِ عملی آن  ـ حداقل در این سطح ـ نیز، برای همگان مهیّا نیست.

آن‌چه در این نشست‌ها گفته می‌شود، نه تنها متریالی کاربردی است که می‌تواند مورد استفاده‌ی اجراکنندگان موسیقی قرار بگیرد و صحت کیفیت اجرای‌شان را ارتقاء ببخشد، که نورافکندن بر زوایایی پنهان از شاهکارهای تاریخ موسیقی است که برای مخاطبان جدّی، آگاهی گسترده‌تر و ژرف‌تر و در نتیجه، حظّی دوچندان به ارمغان خواهد آورد.

 

در یک سویِ این میزِ کوتاهِ ژاپنی، موسیقیدانی سال‌مند نشسته که از معدود رهبرانی است که اقبال شاگردیِ دو رهبرِ افسانه‌ای، هربرت فُون کارایان و لئُونارد بِرنستاین و در نتیجه، درک عمیق و بی‌واسطه‌ی دو مکتب و رویکرد اجراییِ مهم تاریخ موسیقی را یافته، و در سویِ دیگر، ادیبی نشسته که در داستان‌هایش بارقه‌هایی از اُنس و دل‌بستگی‌اش به موسیقی هویداست، اما این‌جا، به یک‌باره، در قامت موسیقی‌شناسی دقیق و آگاه، رُخ می‌نمایاندتبلیغات