1401/11/12 : چهارشنبه
تاریخ ارسال : 1401/08/11    

برگزیدگان جوایز موسیقی و معماری بنیاد آقاخان معرفی شدند

برندگان جایزه موسیقی آقاخان در سال 2022 میلادی در حالی معرفی شدند که یک ایرانی و یک افغان در میان برگزیدگان دیده می شود.
 برگزیدگان جوایز موسیقی و معماری بنیاد آقاخان معرفی شدند

 

 

برندگان جایزه موسیقی آقاخان در سال 2022 میلادی در حالی معرفی شدند که نام یک ایرانی و یک افغان در میان برگزیدگان دیده می شود.

 

به گزارش خانه موسیقی ایران و به نقل از یورو نیوز، "یاسمن شاه حسینی" از ایران و "محمد داوود سودوزی" مشهور به "داوود خان" از افغانستان دو نوازنده ای هستند که موفق یه دریافت این جایزه شدند.

هیت داوران جایزه موسیقی آقاخان از گروه ایرانی گلشن و سید محمد موسوی مدیر موسسه فرهنگی هنری "ماهور" به پاس تلاش هایشان در اشاعه موسیقی تقدیر کردند.

بنیاد آقاخان همچنین جایزه ویژه «مقام ممتاز» را به مسلم الکثیری، آهنگساز اهل عمان تقدیم کرد. مسئولان این بنیاد، این جایزه را به پاس «حفظ و اشاعه میراث موسیقیایی عمان» به آقای الکثیری اهدا کردند.

مراسم اهدا این جایزه در شهر مسقط و در پایتخت عمان برگزار شد.

جایزه موسیقی بنیاد آقاخان هر سه سال یک بار اهدا می شود و هدف از این برنامه پشتیبانی از هنرمندان و حفظ میراث های موسیقی در مناطق خاورمیانه آسیای مرکزی، جنوب آسیا و شمال آفریقا است.

بنیاد آقاخان پیش تر در سال 2019 جایزه ویژه خداوندگار موسیقی موسوم به "شنواز" را به زنده یاد استاد محمدرضا شجریان تقدیم کرده بود.

خانه موسیقی ایران دریافت این جایزه را به محمد موسوی مدیر مجموعه فرهنگی هنری "ماهور" و یاسمن شاه حسینی تبریک می گوید.

 

 تبلیغات