1401/11/12 : چهارشنبه
تاریخ ارسال : 1401/06/31    

به دلیل درخواست علاقمندان

مهلت ارسال آثار به جایزه دوسالانه کتاب و آلبوم موسیقی برای دومین بار تمدید شد

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هفتمین دوره جایزه دوسالانه کتاب و آلبوم موسیقی تا 15 مهرماه سال جاری تمدید شد.
مهلت ارسال آثار به جایزه دوسالانه کتاب و آلبوم موسیقی برای دومین بار تمدید شد

 

 

به دلیل درخواست و استقبال هنرمندان زمان ارائه آثار به هفتمین دوره جایزه دوسالانه کتاب و آلبوم موسیقی تا15 مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 

  به گزارش خانه موسیقی ایران، هفتمین دوره جایزه دو سالانه کتاب و آلبوم موسیقی بعد از سه سال تعطیلی به دلیل کرونا امسال برگزار می شود و به دلیل استقبال علاقمندان مهلت شرکت و ارائه آثار در این رویداد تا 15 مهرماه سال جاری  تمدید شده است.

   گفتنی است هفتمین دوره این جایزه دردو بخش جایزه بهترین آلبوم ( موسیقی ایران) و جایزه بهترین کتاب در دی ماه برگزار می شود.

  

 جزییات جایزه بهترین آلبوم موسیقی:

   خانه موسیقی ایران در نظر دارد از میان  آلبومهای منتشر شده در حوزه موسیقی ملی ایران و در مقطع زمانی نیمه دوم سال1398تا مرداد 1401 پس از تجزیه و تحلیل محتوایی و بررسی های لازم ، بهترین آلبومها را انتخاب و در جشن موسیقی دی ماه سال جاری معرفی کند.

   بهترین آلبوم های موسیقی ملی ایران در پنج بخش شامل موسیقی ایرانی(دستگاهی-ارکسترال، آثاری که با استفاده از سازها و فرمهای کلاسیک ساخته شده است)، موسیقی کلاسیک غرب،موسیقی پاپ و موسیقی نواحی برگزیده خواهد شد.

 

  ذکر این نکته ضروری است که آخرین جشن خانه موسیقی ایران سال 1397 برگزار شد و در سال 1398 علیرغم اعلام عمومی و گزینش آلبوم های برتر به علت وقوع برخی اتفاقات تلخ این جشن برگزار نشد.

   در نتیجه در جشن سال جاری برترین آلبوم های موسیقی سال 1398 نیز معرفی خواهند شد.

   لازم به ذکر است امسال برای نخستین بارمعرفی آلبوم برتر موسیقی پاپ و موسیقی نواحی به بخش رقابتی دوسالانه های آلبوم برتر جشن خانه موسیقی اضافه شده است

 

   جایزه بهترین کتاب:

   در حوزه آثار مکتوب، خانه موسیقی پس از بررسی و داوری کتابهای منتشر شده در چهار رشته آموزشی، تالیف(علمی و پژوهشی)،ترجمه وآهنگسازی(نت و پارتیتور) که چاپ نخست آنها در مقطع زمانی نیمه دوم سال 1398 تا مرداد 1401 منتشر شده باشد بهترین کتاب(چهار عنوان) را برمی گزیند.

   متقاضیان شرکت در این دوسالانه تا 30 شهریور ماه سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را به همراه فرم شرکت در رویداد به دبیرخانه جشن موسیقی به آدرس خیابان فاطمی غربی بعد از خیابان جمالزاده خانه موسیقی ایران ارسال کنند.

   مراسم پایانی این جایزه و معرفی برگزیدگان دی ماه سال جاری (1401) برگزار می شود.تبلیغات