1401/11/17 : دوشنبه
تاریخ ارسال : 1401/06/07    

انتشار یک کتاب موسیقی

کتاب ″چِرنی با راهنمای تمرینات اُپوس ۲۹۹″منتشر شد

کتاب ″چِرنی با راهنمای تمرینات اُپوس ۲۹۹″با نگارش توضیحات شهرام محذوف منتشر شد.
کتاب ″چِرنی با راهنمای تمرینات اُپوس ۲۹۹″منتشر شد

 

کتاب "چرنی اپوس 299" اثر کارل چرنی است که توسط انتشارات موسیقی عارف در دسترس علاقمندان فارسی زبان قرار گرفته است.

 

به گزارش خانه موسیقی ایران، کارل چرنی (Carl Czerny)‏ (۲۱ فوریهٔ ۱۷۹۱ – ۱۵ ژوئیهٔ ۱۸۵۷) نوازنده پیانو، مدرس موسیقی و آهنگ‌ساز چکسلواکی‌الاصل اهل اتریش بود.

او در ۱۰سالگی در حضور لودویگ فان بتهوون، آهنگ‌ساز بزرگ، سونات شماره ۸ پیانو (پاتتیک) او را اجرا کرد و آنچنان بتهوون را تحت تأثیر قرار داد که او را به شاگردی پذیرفت.چرنی بیش از ۱۰۰۰ اثر موسیقی ساخت. کتاب‌های او امروزه نیز در زمینهٔ آموزش نوازندگی پیانو منتشر می‌شوند و بسیار مطرح و پر فروش هستند.

 اما کتاب "چِرنی با راهنمای تمرینات اُپوس ۲۹۹"، با نگارش توضیحات "شهرام محذوف"و با مقدمه‌ی "علی رهبری" (موسیقیدان، آهنگساز، رهبر ارکستر) و ترجمه "شبنم محذوف" از انتشارات "موسیقی عارف" منتشر شده است.

 

در توضیح این کتاب آمده است:

کتاب آموزشی "چِرنی با راهنمای تمرینات اُپوس ۲۹۹" به صورتی نوشته شده که هنرجویان می‌توانند بعد از آموزش کتاب "چِرنی با راهنمای تمرینات اُپوس ۵۹۹" (نگارش توضیحات: شهرام محذوف) و کتاب "پیانیسیمو" (مولف: شهرام محذوف) به ادامه‌ی آموزش پیانو بپردازند.

مهم‌ترین عامل برای نوشتن توضیحات لازم برای اجرای تمرین های کتاب چِرنی بالا بردن سطح کیفی تمرینات، نتیجه گرفتن بهتر و اجرای هر چه صحیح‌تر تمرینات این کتاب استتبلیغات