1401/9/10 : پنجشنبه
تاریخ ارسال : 1401/05/30    

با همراهی بخش خصوصی

اپرای عروسکی ″عاشورا″ به شهرهای ایران سفر می کند

شهرهای شیراز، اهواز و گرگان میزبان اپرای عروسکی «عاشورا» می شود.
اپرای عروسکی ″عاشورا″ به شهرهای ایران سفر می کند

 

طبق برنامه ریزی جدید و با حمایت بخش خصوصی در شهرهای شیراز، اهواز و گرگان  اپرای عروسکی «عاشورا» اجرا می شود.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی ایران، بهروز غریب‌پور کارگردان با سابقه تئاتر اعلم کرده: بحث من همیشه بر سر این بوده که چگونه عدالت فرهنگی را در جامعه ایجاد کنیم. فیلم سینمایی را می‌توان در نقاط مختلف دنیا نمایش داد ولی تئاتر باید به صورت زنده و با حضور تمام اعضای گروه اتفاق بیفتد.

 

یک تئاتر همانگونه که در تهران اجرا می‌شود باید در شهرهای دیگر هم به همان صورت اجرا شود. متأسفانه در شهرهای مختلف قابلیت‌های کمتری نسبت به تهران برای اجرای تئاترهای گوناگون وجود دارد. من هر بار که برای اجرای اپرای عروسکی به شهری رفته‌ام سعی کرده‌ام قابلیت و امکانات سالن مدنظر برای اجرای اثر را بالا ببرم.

 غریب‌پور تأکید کرد: مایلم در شهرهای مختلف تمام اپراهای عروسکی را اجرا کنم زیرا اینگونه است که عدالت فرهنگی در جامعه ایجاد می‌شود. باید آثار تمام هنرمندان در شهرهای مختلف اجرا شوند و امیدوارم وزیر بر این گفته خود اصرار بورزد و معاونان وزیر در ایجاد بستر و شرایط مناسب و همچنین حمایت مالی از گروه‌ها، این کار را عملی کند.

 

قرار است بخش خصوصی در شهرهای شیراز، اهواز و گرگان از اجرای اپرای عروسکی «عاشورا» دعوت به عمل آورد که در مرحله گفتگو برای عملی شدن این دعوت‌ها هستیم.تبلیغات