1401/11/12 : چهارشنبه
تاریخ ارسال : 1401/05/23    

در قطعه هنرمندان بهشت زهرا

پیکر منوچهر انصاری به خاک سپرده شد

منوچهر انصاری ـ نوازنده ویولن و موسیقیدان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.
پیکر منوچهر انصاری به خاک سپرده شد

 

منوچهر انصاری ـ نوازنده ویولن و موسیقیدان ـ که روز 21 مرداد ماه در سن ۷۶ سالگی بر اثر ابتلاء به کرونا درگذشت، در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی ایران،  منوچهر انصاری، پس از تحمل بیماری در بیمارستان «فرهیختگان» درگذشت و در کنار رهبر ارکستر سمفونیک تهران، فریدون ناصری در قطعه هنرمندان بهشت زهرا آرام گرفت.

 

 منوچهر انصاری در سال ۱۳۲۵ در تهران متولد شد. او در سال ۱۳۳۸ با تشویق پدر و دایی خود وارد هنرستان موسیقی شد. پس از ورود به هنرستان فراگیری ویولن را نزد والودیا تارخانیان آغاز کرد در ادامه تا مرحله دریافت دیپلم تحت تعلیم حشمت سنجری و پس از آن تا دریافت لیسانس از کلاس‌های سرژ خوتسیف بهره برد.

 پس از فارغ‌التحصیلی از هنرستان راهی کشور بلژیک شد و در کنسرواتوار سلطنتی بروکسل به مدت دو سال به تکمیل فراگیری ویولن پرداخت. او در سال ۱۳۵۵ از دوره تکمیلی موسیقی اسپانیایی در شهر سانتیاگو دکومپوستلا تحت نظر «آگوستین لئون آرا» و در سال ۱۳۵۶ از دوره تکمیلی نزد «مانوئل دوفایا» بهره جُست. وی در سال ۱۳۵۷ موفق به دریافت دیپلم رشته «موسیقی مجلسی» از کلاس «وان‌دن دوران» و دیپلم رشته «تجزیه و تحلیل موسیقی کلاسیک» شد. در ادامه به شهر نیس فرانسه سفر کرد و در «آکادمی بین‌المللی نیس» نزد نوازنده ویلن بلژیکی «موریس راسکن» آموخته‌های خود را تکمیل و دیپلم آکادمی را دریافت کرد.

 در بیستمین جشنواره موسیقی فجر که بهمن ۱۳۸۳ برگزار شد با اهداء لوح تقدیر و جایزه از منوچهر انصاری تجلیل شد. همچنین در دومین دوره «سال نوای موسیقی ایران» که در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۹۵ در تالار خلیج فارس بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران (فرهنگسرای نیاوران) تهران برگزار شد، از منوچهر انصاری با اهداء لوح و تندیس «سال نوا» تقدیر به عمل آمد.تبلیغات