1401/11/14 : جمعه
تاریخ ارسال : 1401/04/20    

آلبوم موسیقی «هفت خوان و تنبور» منتشر شد.

آلبوم موسیقی «هفت خوان و تنبور» با آهنگسازی و نوازندگی تنبور، مهرداد اکبری و با آواز سید جواد حسینی (فؤاد) منتشر شد.
آلبوم موسیقی «هفت خوان و تنبور» منتشر شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، آلبوم «هفت خوان و تنبور» یکی از مجموعه‌های هفت خوان است که براساس فرم مقام‌ها و ملودی‌های باستانی تنبور، در منطقه کرمانشاهان ساخته شده است. این آلبوم موسیقی خوان اول را روایت می‌کند.

در این مجموعه، از اشعار شاهنامه کردی و همچنین اشعار عرفای نامدار کرمانشاه که به نحوی با تنبور نوازی و موسیقی تنبور عجین شده، استفاده گردیده است. همچنین در این اثر به سبک سنتی و باستانی تنبور نوازی در کنار بهره بردن از شعر و گویش کردی در قالب آهنگ‌های حماسی و استفاده از مقام‌های بکر تنبور به عنوانتم، مقام خوانی و مقام نوازی توجه ویژه شده است.

این اثر شامل آهنگ‌های بازگشت رستم (روسم هاته وه) از شاهنامه کردی، سودای خام از سید صالح ماهیدشتی، تربت لیلا (برگردان کردی از شعر منصوب به سلطان ولد پسر مولانا)، مقام خوانی از شاهنامه کردی، راز بیستون از زنده یاد احمد عزیزی و دام بلا از سید صالح ماهیدشتی است.

در این اثر منوچهر نظری (تکنواز تنبور)، حمیدرضا خجندی (نوازنده دف، دهل و کوزه)، یاسر فلاح پور (صدابردار، میکس و مسترینگ)، فرشاد رستمی (نظارت در میکس و مسترینگ)، استودیو پژواک حوزه هنری (ضبط)، گرافیک نگاره (امور هنری) و ابوالفضل کریمی (طراح) همکاری داشته‌اند.تبلیغات