1401/7/7 : پنجشنبه
تاریخ ارسال : 1401/04/13    

عصر روز گذشته/

مجمع عمومی خانه موسیقی برگزار شد

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده خانه موسیقی با حضور اعضای مجمع روز گذشته در محل خانه موسیقی برگزار شد.
مجمع عمومی خانه موسیقی برگزار شد

به گزارش سایت خانه ،مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده خانه موسیقی با حضور اعضای مجمع روز گذشته در محل خانه موسیقی برگزار شد.

در برگه دعوتنامه حضور در مجمع ، دو مورد دستور جلسه عنوان شده بود که یکی اصلاح بندهایی از اساسنامه با ذکر شماره بندها و دوم بررسی میزان حق عضویت اعضا بود که در این مجمع هر دو عنوان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در آغاز و قبل از تعیین هیئت رییسه مجمع ، حمیدرضا نوربخش گزارش اجمالی از اتفاقات و مسائل اجرایی خانه ارائه داد و با اشاره به تشکیل هیئت مدیره جدید گفت خوشبختانه این هیئت مدیره با جدیت تمام در حال برنامه ریزی و کوشش برای اعتلای خانه موسیقی هستند.

مدیرعامل خانه در ادامه به دوره های قبلی هیئت مدیره نیز اشاره کرد و گفت اعضای قبلی نیز هر یک نقش و تاثرات مثبتی داشتند اما آقای ضرابی به عنوان رییس هیئت مدیره قبلی نمونه بارز یک فرد متعهد و دغدغه مند بود که بدون کمترین غیبت و با حضوری مجدانه در این راه زحمات بسیار کشیده است.

نوربخش در پایان به موارد اصلاحی و موضوع حق عضویت اشاره کرد و گفت بعد از ماهها بحث و تبادل نظر در هیئت مدیره و مشاوره با بخش حقوقی خانه اصلاحاتی صورت گرفته که امروز راجع به بند بند آنها صحبت و در نهایت رای گیری خواهیم کرد.

سپس با رای اعضای حاضر تقی ضرابی به عنوان رئیس مجمع ؛نازنین جلالی منشی و غلام علمشاهی به عنوان ناظر انتخاب شدند.

پس از استقرار هیئت رئیسه موارد و بندهای اصلاحی یک به یک مورد بحث و بررسی قرار گرفته و بعدا رای گیری شد.

 بندهای مربوط به عضویت (موارد سلب عضویت) ،تشکیل و ساختار شورای داوری،محدودیت انتخاب دوره های بعد برای اعضای هیئت مدیره،افزایش دو به چهار سال دوره مسئولیت مدیرعامل و تفویض افزایش حق عضویت تا پنجاه درصد به هیئت مدیره از موراد اصلاحی اساسنامه بود که مورد تصویب قرار گرفت.

پس از اصلاح اساسنامه موضوع میزان حق عضویت سالانه اعضا مطرح شد.

در این زمینه حمیدرضا عاطفی دبیر هیئت مدیره به عنوان مقدمه این مورد گفت حدود پنج سال است که علیرغم تورم بالای سالیان اخیر در کشور،حق عضویت ها هیچگونه افزایشی نداشته است ولی به علت افزایش سرسام آور هزینه ها خانه موسیقی،ناگزیر به افزایش حق عضویت ها به میزان دست کم دوبرابر است.

محسن رجب پور عضو دیگر هیئت مدیره نیز در این باره گفت : بنا به گفته ی آقای نوربخش که در ابتدای جلسه عنوان شد هر عضو سالانه بیش از پنج ملیون تومان یارانه بابت حق بیمه و بیمه تکمیلی دریافت می کند لذا افزایش حق عضویت تا سقف ده درصد این مبلغ منطقی است.

داریوش پیرنیاکان رئیس هیئت مدیره با مخالفت نسبت به افزایش نامتعارف گفت بهتر است نسبت به افزایش نسبی اقدام کنیم ؛همچنین تقی ضرابی با اشاره به اینکه بسیاری از اعضا از هنرجویان و دانشجویان هستند و توان مالی بالایی ندارند  مبلغ پایین تری را به عنوان حق عضویت  پیشنهاد داد.

در این خصوص پیشنهادهای مختلفی مطرح و اکثریت اعضا به اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی هنرمندان و تنگناهای موجود با افزایش جهشی مخالفت کردند .

در پایان و بعد از بحث و بررسی های فراوان پیرامون پیشنهاد های مختلف،در نهایت مبلغ دویست و پنجاه هزارتومان در سال برای حق عضویت، تعیین و به تصویب اکثریت اعضای مجمع رسید. تبلیغات