1401/5/21 : جمعه
تاریخ ارسال : 1401/02/28    

مراسم رونمایی از کتاب «حاصل عمر» شامل آثار محمد اسماعیلی برگزار می شود

کتاب «حاصل عمر» شامل آثار محمد اسماعیلی، نوازنده و مدرس پیشکسوت تنبک روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷درفرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.
مراسم رونمایی از کتاب «حاصل عمر»  شامل آثار محمد اسماعیلی برگزار می شود

مراسم رونمایی از کتاب «حاصل عمر»  شامل آثار محمد اسماعیلی، نوازنده و مدرس پیشکسوت تنبک روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷درفرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی به نقل از روابط عمومی این برنامه، در مراسم رونمایی از این کتاب دو نوازی سنتور و تمبک و گروه نوازی توسط گروه تمبک در دو بخش شامل آثار ایشان و قطعاتی از کتاب حاصل عمر توسط دست اندرکاران نشر اثر اجرا خواهد شد.

 

محمد علی اسماعیلی متین متولد ۴ شهریور ۱۳۱۳در تهران، تحصیلات خود را در دبستان رازی و دبیرستان پیرنیا گذراند. مشوقین اصلی و اولیه وی در راه موسیقی دایی هایش مرتضی و مصطفی گرگین زاده بودند .آشنایی وی با استاد حسین تهرانی از سال ۱۳۳۰ شروع شد که دوران فعالیت جدی هنری وی است و در سال ۱۳۳۷ با معرفی استاد تهرانی در ارکسترهای وزارت فرهنگ و هنر از جمله گروه همنوازان تنبک به رهبری استادش شروع به فعالیت نمود و در سال ۱۳۴۳در سمت هنرآموز هنرستان موسیقی ملی به جانشینی استاد خود به آموزش پرداخت. در سال ۱۳۴۵سرپرستی گروه تنبک نوازان وزارت فرهنگ و هنررا بر عهده گرفت که ۱۲ سال فعالیت این گروه همراه با ۱۵ قطعه بر اساس ریتمهای ایرانی است که در کنسرت های خارج از کشور اجرا شده است. معروفترین این قطعات قطعه رونما است که بر اساس یکی از داستان های  اصیل ایرانی متجاوز از ۲۰۰ بار بر روی صحنه اجرا شده است. بعد از درگذشت پیر خود همراه با گروه نوازندگان فرهنگ و هنر به سرپرستی استاد فرامرز پایور دوران نوین فعالیت خود را آغاز کرد و در ۲۳ کشور بر روی صحنه رفتند. سال ۱۳۶۸ بار دیگر در کنار اساتید موسیقی ایران تحت عنوان گروه اساتید موسیقی ایران بر روی صحنه رفتند.در مصاحبه ای با استاد تهرانی در مقابل این سوال که چه کسی در میان شاگردان شما می تواند دنباله رو شما باشد ایشان فرموند اگر خدا توفیق بدهد،محیط کثیفش نکند ،کارش را رها نکند، تا زنده است پیگیر باشد و همینطور که الان هر ۵ دقیقه وقتش را روی ضرب میگذارد ،من فقط اسماعیلی را قبول دارم.


فرهنگسرای اندیشه در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سید خندان،بوستان اندیشه واقع است.تبلیغات