1401/3/4 : چهارشنبه
تاریخ ارسال : 1401/02/06    

ارکستر ملی ایران «عودلاجان تا آذربایجان» را به روی صحنه می برد/

اجرای آثاری از فرهاد فخرالدینی و علی تجویدی در ارکستر ملی

ارکستر ملی ایران در تازه‌ترین رویداد خود با عنوان کنسرت «عودلاجان تا آذربایجان» با آثاری از فرهاد فخرالدینی، علی تجویدی و چند هنرمند دیگر را در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.
اجرای آثاری از فرهاد فخرالدینی و علی تجویدی در ارکستر ملی

ارکستر ملی ایران در تازه‌ترین رویداد خود با عنوان کنسرت «عودلاجان تا آذربایجان» با  آثاری از فرهاد فخرالدینی، علی تجویدی و چند هنرمند دیگر را در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی به نقل از گزارش روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، ارکستر ملی ایران با کنسرت «عودلاجان تا آذربایجان» به رهبری شهرام توکلی 29 و 30 اردیبهشت ساعت 21:30 در تالار وحدت به صحنه خواهد رفت.

 

در این برنامه آثاری از آهنگسازان ایرانی: فرهاد فخرالدینی، علی تجویدی، پرویز یاحقی، مجید وفادار، محمد حیدری، شهرام توکلی، حسین زندیان و نیز آهنگسازان آذربایجانی: خیام میرزازاده، واصف آدی‌‌گوزلُف، علی سلیمی، جهانگیر جهانگیرُف اجرا خواهد شد.

 

کنسرت «عودلاجان تا آذربایجان»، دارای رپرتواری ترکیبی از قطعات مربوط به تهران قدیم و همچنین موسیقی آذربایجان است. عودلاجان نام یکی از محله‌های زیبای تهران قدیم و انتخاب این عنوان ناظر به مشترکات این دو فرهنگ است.

 

خوانندگان این کنسرت نوید نوروزی و مهدی محمدی هستند و همچنین امین غفاری تکنواز ویلن این اجراست.

 

علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این کنسرت را از سامانه ایران کنسرت تهیه کنند.تبلیغات