1401/9/5 : شنبه
تاریخ ارسال : 1400/12/23    

سمفونی شماره‌ی یک «۱۳۹۳» منتشر شد

سمفونی شماره‌ی یک «۱۳۹۳» به آهنگسازی امیرحسین جزء رمضانی و اجرای ارکستر سمفونیک ملی اوکراین به رهبری ولادیمیر سیرنکو منتشر شد.
سمفونی شماره‌ی یک «۱۳۹۳» منتشر شد

سمفونی شماره‌ی یک «۱۳۹۳» به آهنگسازی امیرحسین جزء رمضانی و اجرای ارکستر سمفونیک ملی اوکراین به  رهبری ولادیمیر سیرنکو منتشر شد.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، در توضیح این اثر آمده است:  اثر پیش رو در طی سال‌های ۱۳۹۳-۱۳۹۲ به عنوان پایان‌نامه‌ی فارغ‌التحصیلی آهنگساز در چهار موومان نگارش شده که به محمدرضا تفضلی، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر و استاد راهنمای این سمفونی تقدیم شده است.«۱۳۹۳» سال اتمام این سمفونی است؛ سالی که نقطه‌ی عطفی در زندگی شخصی و هنری آهنگساز به‌شمار می‌‌رود. از این‌رو، این سمفونی «۱۳۹۳» نام‌گذاری شده است.

 

در این سمفونی، بستر کلیت موسیقی فضای تُنال قرن بیستم (تنال آزاد) است که در برخی بخش‌ها زبان هارمونیک روابط فونکسیونل کلاسیکی ندارند. به همین دلیل، برای ایجاد روابط موسیقایی از تُن‌های مرکزی در هر بخش استفاده شده که این خود سبب شکل‌گیری وحدت در طول اثر شده است.

 

فرم‌های موجود در این سمفونی عبارتند از: سونات، اسکرتسو (سه‌بخشیِ مرکب)، پاساکالیا و روندو‌ـ‌سونات. باید گفت که آهنگساز در زمان خلق این اثر تحت تأثیر برخی از آهنگسازان قرن بیستم به‌ویژه دمیتری شستاکویچ بوده است.

 

نشر ماهورتبلیغات