1400/7/2 : جمعه
تاریخ ارسال : 1400/05/11    

نصب سردیس «ابراهیم قنبری مهر» در بوستان شقایق مهر تهران

سردیس ابراهیم قنبری مهر(استاد ساز سازی) با حضور جمع محدودی از هنرمندان و مسئولان در بوستان شقایق مهر تهران نصب شد.
نصب سردیس «ابراهیم قنبری مهر» در بوستان شقایق مهر تهران

سردیس ابراهیم قنبری مهر(استاد ساز سازی) با حضور جمع محدودی از هنرمندان و مسئولان در بوستان شقایق مهر تهران نصب شد.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، این سردیس که با همت خانه موسیقی، معاونت اجتماعی شهرداری منطقه ۲، شورای شهر و سازمان زیباسازی توسط علیرضا ملکی ساخته شده است طی مراسمی 10 مردادماه همزمان با سالروز تولد ابراهیم قنبری مهر (استاد ساز سازی) رونمایی و نصب شد.

 

در این مراسم که جمعی از هنرمندان و مسئولان از جمله حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی ایران)، نیکنام حسینی پور (مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت) و مسئولان شهری حضور داشتند، داود گنجه ای(قائم مقام و عضو شورای عالی خانه موسیقی ایران) در سخنرانی کوتاهی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مراسم گفت: سخن گفتن از استاد قنبری مهر بسیار است و این آشنایی و دوستی به پیش از انقلاب برمی گردد و از همان دوران علاقه بسیاری به استاد داشتم و یک ساز ویولن از ایشان به یادگار گرفته ام که ارزش آن بسیار است.

 

گنجه ای افزود: استاد قنبری مهر یک مرید واقعی و یک تاریخ ساز است. امیدوارم سال های سال عمر باعزت داشته باشند و سایه شان بالای سر همه ملت ایران باشد، چرا که افتخار مملکت ما به هنرش است نه به سیاست و تا دنیا دنیا است نام استاد قنبری مهر و هنرش ماندگار است.

 

او درباره توجه به هنرمندان و نصب سردیس آنها در پارک ها و فضاهای عمومی شهر گفت: بی تردید نصب سردیس هنرمندان در جهت یادآوری بیشتر مردم با نام و هنر این بزرگان اتفاقی بسیار مهم و ضروری است بخصوص در جهت یادآوری به نسل جوان تا با تاریخ مملکتمان بیشتر آشنا شوند و این تاریخ رواج پیدا کند. به عنوان مثال با نصب سردیس استاد قنبری مهر از استادان بزرگ و پیشکسوت سازسازی ایران قطعا از امروز به بعد نگاه های بیشتری به نام و هنر ایشان خواهد شد.

 

در این برنامه چهره هایی چون  بیاض امیرعطایی(عضو هیئت مدیره کانون سازندگان ساز خانه موسیقی)، رضا ژاله، علی رستمیان، شاپور رحیمی، مسعود حبیبی، سیدعباس سجادی، فاضل جمشیدی (خواننده و مجری برنامه)و ... حضور داشتند.تبلیغات