1400/7/2 : جمعه
تاریخ ارسال : 1400/05/04    

کنسرت آنلاین «نغمه‌های تهران» در برج میلاد

کنسرت آنلاین «نغمه‌های تهران» با همکاری خانه موسیقی ایران، برج میلاد تهران و حمایت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به روی صحنه می‌رود.
 کنسرت آنلاین «نغمه‌های تهران» در برج میلاد

کنسرت آنلاین «نغمه‌های تهران» با همکاری خانه موسیقی ایران، برج میلاد تهران و حمایت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به روی صحنه می‌رود.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی به نقل از روابط عمومی برج میلاد، برج میلاد تهران با همکاری خانه موسیقی ایران و حمایت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و در سالی که بنام تهران نامگذاری شده است، کنسرت آنلاین «نغمه‌های تهران» را با همکاری ارکستر ملی «نیایش»، به خوانندگی حجت اشرف‌زاده، محمد رضازاده و مهدی محمدی به روی صحنه می‌برد.

 

این کنسرت یادواره‌ای از استاد مجید وفادار آهنگساز بنام ایرانی در نیمه اول قرن گذشته است که آهنگ‌ها و عاشقانه‌های بسیاری درباره تهران و مضامین مختلف دیگر بالغ بر 300 تصنیف ساخته است. بسیاری از ساخته‌های وی در میان عموم مردم زمزمه و  با صدای خواننده‌های مشهوری چون همایون شجریان، محمد معتمدی، علی زند وکیلی و... بازخوانی  شده است.

 

در استقبال از قرن جدید و در سالی که با نام «تهران» نامگذاری شده است، کنسرت «نغمه‌های تهران» توسط ارکستر «نیایش»به سرپرستی علیرضا امینی، در عید مبارک غدیر خم مورخ 7 مرداد ماه و به یاد استاد مجید وفادار و همچنین استاد محمد سریر که اثری خاطره انگیز  با عنوان تهران که همه این اثر را با صدای استاد مرحوم محمد نوری به یاد دارند، اجرا می‌شود. تنظیم و پارتیتوراسیون قطعات برای این اجرا توسط ایمان ملکی انجام شده است و ارکستر توسط وحید وفایی رهبری می‌شود.

 

حمیدرضا نوربخش: آثار مجید وفادار در میان نسل جوان طرفدار دارد

حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی ایران نیز ضمن تقدیر از مدیریت برج میلاد و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برای فراهم آوردن زمینه‌ای برای ثبت آثار ماندگار تاریخی گفت: این برای نخستین بار است که خانه موسیقی در اجرای آنلاین مشارکت دارد.

 

وی همچنین با اشاره به اجرای آثار ماندگار استاد وفادار گفت: ایشان از هنرمندان بنام کشور در دهه 20 تا 40 هستند که هنرمندی بسیار پرکار و متعهد و آشنا به موسیقی های مختلفی بوده و آثار بسیاری در حوزه موسیقی سنتی و پاپ برای نسل جوان آن موقع ساخته است و همچنان می‌بینیم که آثارش در میان نسل جوان امروزی نیز طرفدار دارد و نسل های مختلف توانسته اند با آثار این هنرمند ارتباط و تعامل داشته باشند.

 

علیرضا امینی: در سال «تهران» کنسرت «نغمه‌های تهران» را اجرا می کنیم

در ادامه علیرضا امینی، آهنگساز و سرپرست ارکستر نیایش در توضیحاتی درباره این کنسرت گفت: من حدوداً 8 سال است که روی آثار استاد مجید وفادار کار می‌کنم و با توجه به اینکه امسال بنام «تهران» نامگذاری شده است، با همکاری خانه موسیقی ایران و برج میلاد که نماد و افتخار ایران و پایتخت است، قطعات خاطره انگیزی  از استاد وفادار  و استاد سریر را برای ماندگاری در تاریخ موسیقی پایتخت اجرا خواهیم کرد.

 

او ادامه داد: استاد وفادار در دهه 30، آهنگ‌هایی را برای فیلم شب های تهران ساخت که در ذهن و خاطر بسیاری از مردم ماندگار شد و ما این آهنگ‌ها را با عنوان نغمه های تهران روی صحنه می بریم. این کنسرت متشکل از 4 اثر موسیقی از فیلم «شب های تهران»، 1 اثر از استاد محمد سریر که برای استاد محمد نوری ساخته بودند و دو اثر نیز از ساخته‌های خودم برای تهران است و همچنین 5 اثر نوستالژیک از آثار قدیم استاد وفادار انتخاب شده و اجرا می شود.

 

او با اشاره به تجلیل از استاد وفادار و همچنین استاد محمد سریر در حاشیه اجرای این کنسرت آنلاین گفت: کنسرت در دو نوبت اجرا می‌شود که اجرای اول در تاریخ 7 مرداد ماه بصورت آنلاین است و اجرای دوم در 16 مهر ماه در صورت پایان شرایط بحرانی بیماری کرونا با حضور مخاطبان و علاقه مندان در سالن مرکز همایش های بین المللی برج میلاد اجرا خواهد شد. مراسم تجلیل از استاد مجید وفادار بعنوان هنرمند مبدع و اولین آهنگسازی که برای تهران در نیمه اول قرن آثاری ماندگار خلق کرده و استاد محمد سریر هنرمند برجسته ای که در نیمه دوم قرن اثری فاخر ساخته اند، نیز در اجرای دوم و با حضور استاد سریر و برادرزاده استاد وفادار بانو پوراندخت وفادار یادگار ایشان، برگزار می‌شود.

 

علیرضا امینی همچنین درباره ارکستر نیایش و  اجرای خوانندگان این کنسرت نیز توضیح داد: این ارکستر متشکل از سازهای زهی، بادی، ایرانی و سازهای پرکاشن است و حجت اشرف زاده (4 اثر)، محمد رضا زاده (4 اثر) و مهدی محمدی(4 اثر) از آثار ماندگار و عاشقانه تهران را اجرا می‌کنند. این کنسرت همچنین زمینه ای برای معرفی دو خواننده خوش صدای ایرانی است که امیدوارم صدای آنها بر دل مخاطبان بنشیند.

 

این آهنگساز همچنین به تولید اثر فرهنگی این کنسرت اشاره کرد و گفت: این مجموعه در قالب سی دی صوتی و دی وی دی تصویری و همچنین کتابچه اطلاعات موسیقی تهران و تصاویر هنری و نت های قدیمی اثر شب های تهران استاد مجید وفادار  توسط مجموعه وزین برج میلاد تهران منتشر و در اختیار هنرمندان و مدیران فرهنگی کشور قرار خواهد گرفت.

 

اشرف زاده: فعالیت های فرهنگی حال شهروندان و اهالی موسیقی را بهتر می کند

حجت اشرف زاده در حاشیه تمرین روز گذشته اش، در گفتگویی کوتاه گفت: در شرایط فعلی که کرونا در کشور همه گیر شده است و بسیاری از هنرمندان بویژه اهالی موسیقی خانه نشین شده اند، انجام اینگونه فعالیت‌ها هم حال شهروندان را بهتر می‌کند و هم حال اهالی موسیقی را.

 

او سپس با تقدیر از برج میلاد، خانه موسیقی و معاونت امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران برای اجرای ارکستر نیایش و زنده نگه داشتن یاد و نام و خاطره استاد مجید وفادارگفت: آثاری که من در این کنسرت اجرا می کنم، از آثار ماندگار و خاطره انگیز بسیاری از مردم شهر است که در ذهن مردم بویژه شهروندان تهرانی ماندگار است و عاشقانه های بسیاری را برای مردم این شهر رقم زده است. چه خوب است که نسل امروز نیز با این آثار آشنا شوند و اینگونه جوانان نسل امروز با جوانان گذشته پیوند بخورند.

 

این کنسرت با توجه به شرایط ویژه کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین حفظ سلامت شهروندان در تاریخ 7 مردادماه بصورت آنلاین اجرا می‌شود و علاقه مندان می‌توانند ساعت 21 این اجراهای ماندگار را از پلتفرم آپارات ببینند و بشنوند.

 

لازم به توضیح است، اجرای کنسرت آنلاین نغمه‌های تهران با توجه به تعطیلات کرونایی و عدم امکان انجام مراحل اداری اخذ مجوزهای ساترا، به آینده موکول شد که به زودی در این خصوص اطلاع رسانی می گردد.تبلیغات