1401/11/12 : چهارشنبه
تاریخ ارسال : 1400/04/22    

زمان برگزاری انتخابات کانون‌ها در هفته‌های آینده اعلام می شود

جدول زمانبدی نوبت دوم مجامع عمومی و انتخابات کانون‌های ده گانه خانه موسیقی ایران در هفته های آینده طی اطلاعیه ای اعلام می شود.
زمان برگزاری انتخابات کانون‌ها در هفته‌های آینده اعلام می شود

جدول زمانبدی نوبت دوم مجامع عمومی و انتخابات کانون‌های ده گانه خانه موسیقی ایران در هفته های آینده طی اطلاعیه ای اعلام می شود.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، با اعلام محدودیت‌های اخیر از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و مسئولان استانداری مبنی بر ممنوعیت تجمع و برگزاری جلسات بالای 15 نفر در شهر تهران، پیرو اطلاعیه اخیر خانه موسیقی، نوبت دوم مجامع عمومی و انتخابات کانون‌های خانه موسیقی که قرار بود از امروز (22 تیرماه) برگزار شود، به تعویق افتاد.

 

مجامع عمومی و انتخابات کانون‌ها ده گانه خانه موسیقی قرار بود اواسط بهار سال 1399 برگزار شود که این انتخابات به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد اما شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تمامی فعالیت های فرهنگی هنری در کشور سبب آن شد با تاخیری چند ماهه جدول انتخابات از ابتدای مردادماه 99 آماده شود و آگهی برگزاری آن نیز در روزنامه رسمی ابرار به مورخ 16 تیرماه بچاپ رسید. چند روز مانده به برگزاری انتخابات با شیوع موج جدید کرونا انتخابات به تعویق افتاد و مقرر شد در فرصتی مناسب و بدون محدودیت ها برگزار شود. با عادی شدن نسبی شرایط بر اساس انتشار آگهی در روزنامه رسمی ابرار برای نوبت اول مجامع عمومی کانون های خانه موسیقی در مورخ 2 مهرماه قرار بود انتخابات در مهرماه99 در فضای باز تالار وحدت برگزار شود، که مجددا به  دلیل اعمال محدودیت ها از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، انتخابات به تعویق افتاد.

 

در خردادماه 1400 آگهی نوبت اول  مجامع عمومی و انتخابات کانون های ده گانه خانه موسیقی منتشر شد و طبق زمانبندی تمامی مقدمات برای برگزاری مجمع و انتخابات فراهم گردید ولی هیچکدام از کانون ها به حد نصاب برگزاری مجامع در نوبت اول نرسیدند و انتخابات به نوبت دوم موکول شد که تاریخ برخی نیز مشخص گردید.

 

با اعمال محدودیت های جدید کرونایی، خانه موسیقی در اطلاعیه‌ای تمامی تاریخ‌های اعلام شده را تا اطلاع ثانوی لغو کرده و برگزاری مجامع و انتخابات را به تاریخی دیگر –که متعاقبا اعلام شد- موکول نمود.

 

با توجه به وضعیت شیوع کرونا و احتمال برده شته شدن تدریجی ممنوعیت و محدودیت های کرونایی در هفته‌های آینده در صورت صدور مجوز از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، جدول زمانبندی نوبت دوم مجامع متعاقبا منتشر و به اطلاع اعضای خانه موسیقی خواهد رسید.

 

انتخابات کانون های ده گانه خانه موسیقی ایران هر چهارسال یکبار با حضور اعضای کانون ها برگزار می شود. کانون های آهنگسازان، مدرسان، نوازندگان سنتی، نوازندگان کلاسیک، خوانندگان سنتی، خوانندگان کلاسیک، پژوهشگران، سازندگان ساز، صدابرداران و ناشران کانون های خانه موسیقی را تشکیل می دهند که انتخابات هریک بصورت جداگانه برگزار می شود.

 

مجمع عمومی هر یک از کانون ها در نوبت اول با نصف بعلاوه یک نفر از اعضا رسمیت می یابد و در صورت نرسیدن به نصاب لازم 15 تا 30 روز بعد در نوبت دوم با هر تعداد از اعضا که حضور داشته باشند رسمیت یافته و انتخابات برگزار می شود. در انتخابات کانون ها 5 نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره و یک نفر به عنوان بازرس انتخاب می شوند.

 

پس از اتمام انتخابات کانون های ده گانه، مجمع عمومی خانه موسیقی با حضور اعضای هیئت مدیره هر کانون (به عنوان نماینده کانون ها) که 50 نفر هستند تشکیل می شود و اعضای هیئت مدیره مرکزی خانه موسیقی را که شامل 7 عضو و یک بازرس است را انتخاب می کنند.

 

لازم به ذکر است، اعضای خانه موسیقی و علاقمندان می توانند آخرین اخبار انتخابات کانون های ده گانه خانه موسیقی را از لینک ویژه «انتخابات خانه موسیقی» مشاهده نمایند.

 

صفحه ویژه انتخابات خانه موسیقی ایران- سال 1400

 تبلیغات