1401/11/12 : چهارشنبه
تاریخ ارسال : 1399/11/28    

دکتر محمد سریر:

گلنوش خالقی پیام «ای ایران» را رساتر به گوش ایرانیان رساند

دکتر محمدسریر(عضو شورای عالی خانه موسیقی) گفت: با تنظیم مجدد اثر «ای ایران» پیام موسیقی را رساتر و ماندگار تر به گوش ایرانیان در هر نقطه جهان که زندگی می کنند رسانیده که در جان ایشان اثری عمیق گذاشته است.
گلنوش خالقی پیام «ای ایران» را رساتر به گوش ایرانیان رساند

دکتر محمدسریر(عضو شورای عالی خانه موسیقی) گفت:  با تنظیم مجدد اثر «ای ایران» پیام موسیقی را رساتر و ماندگار تر به گوش ایرانیان در هر نقطه جهان که زندگی می کنند رسانیده که در جان ایشان اثری عمیق گذاشته است.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، دکتر محمدسریرآهنگساز و عضو شورای عالی خانه موسیقی) در پیامی به مناسبت درگذشت یاد گلنوش خالقی به نقش ارزنده پدر این هنرمند و همچنین خدمات وی به موسیقی ایران اشاره کرد.

 

دکتر سریر گفت: «زنده یاد استاد روح الله خالقی در کنار آثار برجسته ای که طی سال ها ساخته و با ارکستر گلها اجرا نموده اند، اثری ماندگار بنام ای ایران در قریب شش دهه پیش تصنیف و اجرا نموده اند که نه تنها بعنوان یک اثر موسیقایی ارزنده بلکه بعنوان یک سرود ملی جایگاه ویژه ای را در خاطره ایرانیان در هر کجای این جهان که زندگی می کنند ثبت نموده است.

 

این اثر نه تنها تاثیر خود را در حافظه تاریخی نسل ها ثبت نموده است، بلکه جایگاه و تعهد به گذشته، حال و آینده این سرزمین بعنوان یک اثر ملی  برای ایران زمین را خاطر نشان ساخته است.

 

فرزند گرامی ایشان خانم گلنوش خالقی از موسیقیدانان معاصر که اخیرا مارا ترک کرده اند، با تنظیم مجدد آن اثر، پیام موسیقی را رساتر و ماندگار تر به گوش ایرانیان در هر نقطه جهان که زندگی می کنند رسانیده که در جان ایشان اثری عمیق گذاشته است.

 

یاد این پدر و فرزند ایران دوست گرامی باد.»تبلیغات