1399/11/5 : یکشنبه
تاریخ ارسال : 1399/09/04    

حسن ناهید، نوازنده پیشکسوت در بیمارستان بستری شد

حسن ناهید، هنرمند پیشکسوت در پی عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد.
حسن ناهید، نوازنده پیشکسوت در بیمارستان بستری شد

حسن ناهید، هنرمند پیشکسوت در پی عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی،  حسن ناهید(استاد پیشکسوت نی نوازی) ظهر روز دوشنبه 3 آذرماه به دلیل عارضه قلبی در بخش مراقبت‌های ویژه یکی از بیمارستان های تهران بستری شد.

 

حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی) در تماس باخانواده حسن ناهید با اشاره به نقش ارزنده این هنرمند در عرصه نی نوازی و تربیت شاگردان برای این هنرمند عزیز کشورمان آرزوی سلامتی کرد.

 

حسن ناهید  سال 1322 خورشیدی در شهر کرمان متولد شد. حسن ناهید در ارکستری که با همکاری  اسدالله ملک، منوچهر جهانبگلو، فرهنگ شریف، محمودی خوانساری و هنرمندان دیگر برنامه‌ای به نام نوایی از موسیقی ملی شرکت داشت.

 

 

او همچنین در ارکسترهای درویش در رادیو و ارکستر رودکی همکاری داشت. در سال ۱۳۴۱ توسط حسین قوامی به برنامه گلها دعوت شده و همکاری خود را در این برنامه آغاز نمود. او در فرهنگ و هنر نیز با ارکستر فرامرز پایور شرکت نمود که بیست سال این همکاری ادامه یافت. در سال ۱۳۹۲ مدرک درجه یک هنری به حسن ناهید اهدا شد و در بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر مورد تقدیر قرار گرفت.

 

شهریور ماه 1393 در اختتامیه جشن پانزدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی ایران که در عمارت مسعودیه برگزار شد با اهدای تندیس و لوح خانه موسیقی از یک عمر تلاش حسن ناهید در عرصه موسیقی تقدیر و تجلیل بعمل آمد.
تبلیغات