1399/8/2 : جمعه
تاریخ ارسال : 1399/07/21    

پیام تسلیت شهردار منطقه 6 برای درگذشت استاد محمد رضا شجریان

تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ در پی درگذشت استاد محمد رضا شجریان پیام تسلیتی صادر کرد.
پیام تسلیت شهردار منطقه 6 برای درگذشت استاد محمد رضا شجریان

تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ در پی درگذشت استاد محمد رضا شجریان پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، پیام تسلیت شهردار منطقه شش تهران به شرح زیر است:

 

محمدرضا شجریان آخرین آوازش را خواند و رفت. او که تجسم و تجسدی از هنر فاخر ایران بود در تمام سالهایی که در ساحت هنر نفس کشید و در سپهر ادبیات درخشید و در عالم موسیقی بالید  کوشید هنر فاخر را بدل به فضیلتی کند که عمق و گسترده و ابعاد آن امروز به جایگاهی رسیده است که پس از پرکشیدنش به درگاه حضرت دوست، غمی سترگ و اندوهی ستبر بر جان دوست دارانش نشسته است و ایران و قلمرو هنر و فضیلت را در ماتم فرو برده است.

 

صدای او تبلوری از اقتدار مولانا، تجلی لطافت سعدی و تجسم معرفت حافظ بود که از دل تاریخ و از پس قرن های متمادی امروز در کوی و برزن سرزمینم ایران طنین دارد و شنیده می شود و گرچه حافظ و مولوی و سعدی و فردوسی را ندیدیم اما صدایشان را از حنجره ای شنیدیم که امروز دیگر در میان ما نیست.

محمد رضا شجریان فراتر از یک خواننده بود او پایه گذار مکتب و مرامی در موسیقی و هنر است که هنر را نه برای هنر که برای انسان می خواهد . ادب و موسیقی را نه برای تفنن و تفرج و ابتهاج که برای تدبر ، تامل و آگاهی می داند و چه تلخ است فقدان هنرمندی پرفضیلت و قابل احترامی چون او که سالهاست صدایش در گوش و جان وطن و ایران بدل به هویتی ماندگار از ادب ایران شده است  . اینجانب این ضایعه تلخ را به دوستداران ایشان و اهالی ادب و فرهنگ و هنر تسلیت عرض می کنم و برای آن هنرمند فقید غفران و رحمت واسعه الهی از بارگاه و درگاه خداوند باری تعالی مسالت می نمایم .

 قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات