1399/8/2 : جمعه
تاریخ ارسال : 1399/07/21    

پیام تسلیت خانه سینما بمناسبت درگذشت استاد شجریان

هیئت مدیره و کانون های مختلف خانه سینما درگذشت استاد محمدرضا شجریان را در پیام هایی جداگانه تسلیت گفتند.
پیام تسلیت خانه سینما بمناسبت درگذشت استاد شجریان

هیئت مدیره و کانون های مختلف خانه سینما درگذشت استاد محمدرضا شجریان را در پیام هایی جداگانه تسلیت گفتند.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، هیئت مدیره خانه سینما بنماسبت درگذشت استاد محمدرضا شجریان پیامی را منتشر کرد. متن پیام به شرح زیر است:

خسرو آواز ایران به ابدیت پیوست*
بدون تردید استاد محمدرضا شجریان نه تنها فخر ما در عرصه آواز و نه فقط ارزشمند در صحنه موسیقی فیلم بلکه به عنوان انسان موثری در پهنه اجتماعی که در آن می زیست ، از جاودانه های تاریخ این سرزمین خواهد ماند .
هیات مدیره جامعه اصناف سینمای ایران ( خانه سینما ) سوگوار از دست دادن یار دیرین خود است و این فقدان را به عموم هنرمندان ، دست اندرکاران سینما و مردم هنردوست ایران و جهان تسلیت می گوید .
هیات مدیره خانه سینما

 

کانون آهنگسازان سینمای ایران نیز در پیامی نوشت:
بر سرِ تربت ما چون گذری همت خواه
که زیارتگهِ رِندانِ جهان خواهدبود

کانونِ آهنگسازانِ سینمای ایران ضایعه‌ی تأسف‌بار وَ به‌راستی جبران‌ناپذیرِ درگذشتِ استاد محمدرضا شجریان را به جامعه‌ی هنری، اهالیِ موسیقی و خانواده‌ی آن جاویدنام تسلیّت گفته یادآوری می‌کُند:
محمدرضا شجریان در طولِ نیم‌قرنِ گذشته با مسئولیّت‌پذیریِ هنری، تاریخی و اجتماعی‌اش در نقشِ شمایلِ فرهنگی ملّتی بزرگ ظاهرشد و صدای حق‌خواهی و عدالت‌جویی مردمی بود که جز هنر راهی برای بیانِ مواضع‌شان نداشتند. او نمادِ استادی کامل، اسطوره‌ای تمام‌ناشدنی و انسانی بی‌بدیل بود.
یادش گرامی و مرام‌اش پُر رهرو.

کانونِ آهنگسازانِ سینمای ایران

 

همچنین انجمن بازیگران سینمای ایران، کانون کارگردانان سینمای ایران، انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم (دوبلاژ ایران) نیز در پیام هایی این ضایعه را به مردم ایران تسلیت گفتند.
قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات