1399/8/2 : جمعه
تاریخ ارسال : 1399/07/21    

بنماسبت درگذشت خسرو آواز ایران/

پیام تسلیت شورایعالی و مدیرعامل خانه هنرمندان منتشر شد

شورای عالی و مدیر عامل خانه هنرمندان ایران در پیام هایی جداگانه درگذشت استادمحمدرضا شجریان را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت شورایعالی و مدیرعامل خانه هنرمندان منتشر شد

شورای عالی و مدیر عامل خانه هنرمندان ایران در پیام هایی جداگانه درگذشت استادمحمدرضا شجریان را تسلیت گفتند.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، شورای عالی خانه هنرمندان ایران، در سوگ اسناد محمدرضا شجریان، خسرو آواز ایران پیامی را منتشر کرد. این پیام به شرح زیر است:

به نام خدا
شورای عالی خانه هنرمندان ایران درگذشت چهره‌ی برجسته و نامدار موسیقی و آواز ایران استاد محمدرضا شجریان را به خانواده، دوستان، جامعه‌ی هنری و ملت بزرگ ایران تسلیت عرض می‌کند.
بی‌گمان هم اکنون آوای جاودانه‌ی شجریان در ایران و فراتر از ایران طنین افکن است و همواره شنیده خواهد شد.
برای روح این هنرمند پر آوازه و مردمی آرامش و رحمت واسعه الهی خواستاریم.

شورای عالی خانه هنرمندان ایران


پیام مجید رجبی معمار، مدیر عامل خانه هنرمندان نیز به شرح زیر است:
هو الحی
ببار ای بارون ببار
با دلم گریه کن خون ببار
در شبای تیره چون زلف یار
بهر لیلی چو مجنون ببار
روح خسرو آواز ایران استاد بزرگ محمدرضا شجریان در اربعین سید آزادگان جهان، ملکوتی شد.
او که نسل‌های پیاپی از مردمان این سرزمین با صدای جادویی و نغمه‌های آسمانی‌اش رنگ و بوی شعر و شعور و ترنم‌های عاشقانه و آگاهانه را، ادراک و احساس کردند.
مگر از خاطرمان خواهد رفت این جاودانه هنرمند خلاق و استاد فرهنگ دوست و مردم‌دار، هم او که قله‌های رفیع شعر و ادب ایران بزرگ را در‌ میان خاص و عام معرفی و باز شناساند و نغمه زیبا و مناجات ربنایش همواره در گوش جانمان ماندگار و روح پرور خواهد بود.
درگذشت این فرزانه دوران و استاد بی‌بدیل را به خاندان شریف شجریان و به همه هنرمندان نیک سرشت و راست آیین و خاصه به ملت هنر دوست ایران صمیمانه تسلیت و تعزیت عرض نموده و برای آن یار سفر کرده که بی‌گمان هزاران هزار قافله دل همره اوست، آرامش ابدی و رحمت بی‌انتهای الهی خواستارم.

مجید رجبی معمار
مدیرعامل خانه هنرمندان ایران
و رییس تماشاخانه ایرانشهر


همچنین روابط عمومی خانه هنرمندان نیز در سوگ استاد آواز ایران متن زیر را منتشر کرده است:

چو خیال آب روشن که به تشنگان نمایی
زاده‌ی خراسان بود. سرزمینی که به جهد فردوسی و سربداران‌اش همواره حافظ زبان و هویت ایرانى بود. صدای بی‌همتایش موهبتی الهی بود که از آغاز تا پایان و تا همیشه به صدای همواره جاودان و جاری زندگی ایرانیان بدل شد. صدایی که ادبِ زندگی بود و زندگی را در هنر و با هنر مکرر می‌ساخت. صدایی که به لطافت و شجاعت، گرد فراموشی را از خاطر جمعی ما زدود و دوباره سعدی و مولانا و بابا طاهر و حافظ و ابتهاج را بر زبان‌مان جاری ساخت. همه‌ی آنچه از خاطر برده بودیم با صدای او به تاریخ پر التهاب‌مان بازگشت. رجعتی که از ما انسانی انسان‌تر، همراه‌تر و باهم‌تر ساخت. او به ما صدا و خاطره‌ای جمعی بخشید. خاطره‌ای که دیگر هرگز گرد فراموشی نخواهد پذیرفت. او صدای ما شد و صدای ما ماند.
فقدانش غم و ضایعه‌ی بزرگی است برای ملتی که صدای‌شان بود. این فقدان بزرگ را به خانواده‌ی شریف شجریان و ملت هنرپرور ایران و جامعه‌ی هنری تسلیت می‌گوییم.

خانه هنرمندان ایرانقسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات