1399/9/15 : شنبه
تاریخ ارسال : 1399/05/11    

به صورت آنلاین/

آیین پاسداشت ابراهیم قنبری‌مهر برگزار می شود

مراسم پاسداشت ابراهیم قنبری مهر، هنرمند پیشکسوت سازسازی و آئین تغییر نام بوستان شقایق به «شقایق مهر» 11 مرداد ماه به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شود.
آیین پاسداشت ابراهیم قنبری‌مهر برگزار می شود

مراسم پاسداشت ابراهیم قنبری مهر، هنرمند پیشکسوت سازسازی  و آئین تغییر نام بوستان شقایق به «شقایق مهر» 11 مرداد ماه به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شود.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، مراسم تغییر نام بوستان شقایق به «شقایق مهر» جهت پاسداشت مقام هنری ابراهیم قنبری مهر (ساز ساز پیشکسوت) عصر امروز با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان برگزار می شود.

 

این برنامه بجهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی از آدرس اینستاگرامhttps://www.instagram.com/kaajesabz/ ، شنبه 11 مرداد از ساعت 19 تا 20 پخش می شود و علاقمندان می توانند این مراسم را بصورت آنلاین مشاهده نمایند.

 

ابراهیم قنبری‌مهر، سازنده پیشکسوت ساز 10 مردادماه ۱۳۰۷ در تهران به دنیا آمد. در شش‌سالگی پدرش را از دست داد. پس از تحصیل تا پنجم ابتدایی برای امرار معاش به کارهای مختلفی از جمله نجاری روی آورد. با توجه به علاقه‌ای که به موسیقی داشت، پس از چند سال و زمانی که امکانات فراهم شد، تصمیم گرفت تا برای یادگیری موسیقی و نوازندگی ویولن نزد استاد ابوالحسن صبا برود.

 

پس از گذراندن یک دوره نت‌نویسی و آشنایی با گام‌های موسیقی ایرانی و غربی و یادگیری نوازندگی، استاد صبا پیشنهاد ساخت ویولن را به وی می‌دهد و او را به آقای آراکلیان معرفی می‌کند تا از اطلاعات و مطالعات نظری وی آگاه شود. وی با استفاده از راهنمایی‌های ابوالحسن صبا و سورن آراکلیان به ساخت ویلن پرداخت. در سال ۱۳۳۴ کارگاه سازسازی وزارت فرهنگ و هنر را تاُسیس نمود.

 

ابراهیم قنبری‌مهر، در سال ۱۳۳۹ از سوی اداره هنرهای زیبا، جهت کارآموزی در کارگاه اتی ین واتلو که در پاریس قرار داشت به فرانسه اعزام شد. قنبری‌مهر به دلیل مهارت و تجربهٔ فراوان، مستقیماً به دورهٔ مخصوص تعمیرات که مربوط به دورهٔ عالی است، راه یافت. ابراهیم قنبری‌مهر، دوره عالی ساخت ساز را که مدت آن ۲ سال بوده، در مدت ۶ ماه تمام کرده و به ایران برگشت و به غیر از ساخت ویولن شروع به ساخت سازهای ایرانی و رفع اشکالات آنها نمود.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات