1399/4/19 : پنجشنبه
تاریخ ارسال : 1398/12/19    

حسین علیزاده در مراسم خاکسپاری هوشنگ ظریف گفت:

ظریف الگوی بسیار عزیزی برای ما بود

حسین علیزاده در مراسم خاکسپاری پیکر هوشنگ ظریف گفت: ظریف الگوی بسیار عزیزی برای ما بچه های هنرستان بود. شیفتگی ما به موسیقی بخاطر شخصیت او بود که باعث شد به موسیقی علاقمند شویم.
 ظریف الگوی بسیار عزیزی برای ما بود

حسین علیزاده در مراسم خاکسپاری پیکر هوشنگ ظریف گفت: ظریف الگوی بسیار عزیزی برای ما بچه های هنرستان بود. شیفتگی ما به موسیقی بخاطر شخصیت او بود که باعث شد به موسیقی علاقمند شویم.

 

به گزارش سایت خانه موسیقی، پیکر زنده یاد هوشنگ ظریف(استاد پیشکسوت تار) صبح روز دوشنبه 19 اسفند ماه با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا بخاک سپرده شد.

 

این مراسم به دلیل شیوع بیماری کرونا و درخواست خانواده زنده یاد ظریف از مردم برای در خانه ماندن بسیار محدود برگزار شد و تنها تعدادی از نزدیکان، هنرمندان علاقمندان و مسئولان در مراسم حاضر شدند.

 

در این مراسم حسین علیزاده(نوازنده پیشکسوت تار و سه تار و از شاگردان هوشنگ ظریف) با اشاره به این مطلب که باید در مراسمی درخور و شایسته درباره هوشنگ ظریف صحبت کرد، در سخنانی کوتاه گفت: تمام عمری که هوشنگ ظریف در موسیقی ایران گذراند، قبل از اینکه خود موسیقی مطرح باشد، الگوی بسیار عزیزی برای ما بچه های هنرستان بود.

 

حسین علیزاده افزود: واقعا باید گفت که شیفتگی ما به موسیقی بخاطر شخصیت ظریف بود که باعث شد ما به موسیقی علاقمند شویم و شاگردانی که او تربیت کرد که همه جزو برجستگان هنر ایران هستند، بخاظر شیفتگی به آن شخصیت نجیب و هنری او بود. عشق را از آن زمان با ظریف تجربه کردم.

 

این پیشکسوت موسیقی ایرن در پایان گفت: ما هیچوقت برای ظریف عزاداری نخواهیم کرد. چون هروقت که نام او را به زبان می آوریم، روحمان جلا پیدا می کند و شاد می شویم. یادشان بخیر.

 

در این مراسم همچنین در این مراسم برخی از شاگردان و همکاران هوشنگ ظریف از جمله محمد دلنوازی، کیوان ساکت، مینا افتاده در سخنانی کوتاه به همسر این هنرمند(پروین صالح) و دیگر اعضای خانواده وی تسلیت گفتند و جمعی از مسئولان از جمله حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی ایران)، محمد الهیاری(رئیس دفتر موسیقی) و علی ثابت نیا(مدیر انجمن موسیقی) نیز در این مراسم حضور داشتند.

 

همچنین پیام های داود گنجه ای(قائم مقام و عضو شورای عالی خانه موسیقی) و عبدالوهاب شهیدی (خواننده پیشکسوت) نیز در این مراسم قرائت شد و علیرضا فریدون پور(خواننده) نیز چند بیتی در سوگ استاد ظریف آواز خواند.

 

پس از مراسم خاکسپاری اعلام شد که سال آینده و پس از گذر از شرایط شیوع بیماری کرونا مراسم درخور و شایسته ای برای زنده یاد هوشنگ ظریف برگزار می شود.قسمت نظرات غیر فعال میباشد

تبلیغات